İşte 2018 Yeni Kasa Hyundai Santa Fe!

Dördüncü nesil Hyundai Santa Fe nihayet örtüsünü kaldırdı.

Selefine neredeyse hiç benzemeyen yeni Hyundai Santa Fe 2018, garip tasarımıyla öne çıkan Kona'ya ve hidrojen yakıt hücreli crossover modeli Nexo' nın karışımına benzeyen bir tasarıma sahip.

Koreli üreticinin ürün gamında ilk olarak i30' da gördüğümüz "Cascading" ön ızgarayı taşıyan yeni Hyundai Santa Fe 2018, daha köşeli ikincil farlarıyla rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Yeni Santa Fe 2018, önden arkaya kadar uzanan üst karakter çizgisi ve dörtgen şeklindeki çamurluk çerçeveleri ile öne çıkıyor.

Kabini sıfırdan tasarlanan yeni Hyundai Santa Fe 2018' in kokpitinde Kona' nın izlerini görüyoruz. Yeni bilgi eğlence sistemi ekranı sürücünün göz hizasına konumlanmış. Ayrıca ortadaki yol bilgisayarı ekranının da %100 dijital olduğunu seçebiliyoruz.

Hyundai Santa Fe 2018’ in kaputunun altında ye 2.0 ve 2.2 litrelik turbo dizel ve 2.0 litrelik benzinli motor yer alacak. Tüm motor seçenekleri dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman ile eşlenecek. Türkiye’ye muhtemelen 2.0 dizel motor ile ithal edileceğini tahmin ediyoruz.

Hyundai Santa Fe 2018’ in güvenlik ekipmanları da güçlenmiş. Ön çarpışma uyarısından şeritten çıkma ikazına, ön çarpışma asistanından otomatik uzun farlara kadar birçok sistem araçta standart olarak gelecek. Kapıyı açmak üzere olan yolcuları yaklaşan bir taşıt varsa uyaran Güvenli Çıkış Asistanı da yeni Hyundai Santa Fe' nin donanım listesine giriş yapacak fakat bu muhtemelen opsiyon listesinde olacaktır. Aynı sistem, yaklaşan bir araç tespit ettiği takdirde kapının açıldığını algılarsa kapıları kilitleyerek kazayı önlüyor. Hyundai' nin arka koltukta çocukların unutulmasını engelleyen sistemi Arka Yolcu Alarmı da yeni Santa Fe' e sunulacak.

Yeni Hyundai Santa Fe, New York Otomobil Fuarı 2018’ de podyuma çıkacak.

2018-2019 Hyundai Tucson Makyajlı Kasa Görüntülendi
2018 Yeni Hyundai Accent Fiyatı ve Özellikleri
Yeni Kasa Hyundai i30 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Hyundai i30 N 2017-2018 Özellikleri ve Fiyat Bilgisi
2017 Hyundai Yeni i30 Test Sürüşü ve Yorum
Yeni Hyundai Elantra 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
Hyundai fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler