İşte 165 beygirlik yeni Renault Megane GT dCi dizel

Yeni Renault Megane GT dCi, 165 beygir gücünde çift turboşarjlı 1.6 litre dizel motorla, hatchback ve station versiyonlarıyla sunulacak. Bu motor, 1.6 litre dizel motorlar arasında şimdiye kadar üretilen en güçlü motor.

Renault, Renault Sport ile ortaklaşa geliştirilen ve hem hatchback hem de Sport Tourer station versiyonu ile sunulacak GT Nav dCi 165 formunda Megane serisine sportif yeni bir dizel seçeneği de ekledi. Yeni otomobilin kalbinde ikiz turbo şarjlı 1.6 lt dizel 4 silindirli motor var. Motor 165 bg güç çıkışı ve maksimum 380 Nm tork gücü üretiyor. Renault, Megane GT dCi hatchback 'in sıfırdan saatte 100 km hıza 8.8 saniyede çıkacağını, maksimum hızın ise 214 km/s olacağını açıkladı. Renault Megane GT  dCi Sport Tourer station, durma noktasından 100 km/s hıza çıkışta diğerinden sadece yüzde 10 kadar daha yavaş. Her iki modelde de bir EDC otomatik şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere güç sağlıyor. Bu yeni motorla birlikte Renault, hatchback versiyonun 4.6 litre/100 km yakıt tüketimi ve 120 g/CO2 emisyonu olduğunu belirtti. Sport Tourer Station versiyon ise 4.7 litre/100 km tüketiyor, CO2 emisyonu 124 g/km.

Renault Sport, yaylar, amortisörler ve denge demiri ayarlarını güncelleyerek otomobilin sürüşünü ve yol tutuşunu daha da iyi hale getirdi. Arka tekerlekler, çevikliği artırmak için öndekilere ters yönde 2.7 derece ve 60 km/s’e kadar hızlarda dönüyor. Spor modu seçildiğinde, hız 80 km/s yükselebiliyor ve bu hızların ötesinde tekerlekler, yüksek hız stabilitesi için aynı yönde bir dereceye kadar dönüyor. Tekerleklere güç sağlayan 4Control sistemi, arka tekerleklerin açısını saniyede yüz kez ölçebiliyor.

Standart sürücü yardım sistemleri arasında, şeritten ayrılma uyarısı, trafik işareti tanıma, uyarlanabilir uzun / kısa farlar ve yokuş kalkış yardımcısı, uyarlanabilir hız kontrolü, ön ve arka park sensörleri ve otomatik silecekler yer alıyor.

İç mekanda, 8.7 inç dikey dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, uydu navigasyon ve Bluetooth bağlantısı sunuluyor. Elektronik iki bölgeli klima kontrolü de kabin özelliklerine dâhil.

Yeni Renault Megane GT dCi’ da  her şey sportif bir tasarımla bezenmiş. Arka bölümde iki büyük egzoz çıkışı ile çevrili bir arka difüzör ve önde daha geniş ve alçak bal peteği dokulu hava girişi yer alıyor. 18 inç alaşım jantlar standart olarak gelirken, iç mekânda spor koltuklar ve Renault sport sürtünme plakaları bulunuyor. Renault Megane GT dCi fiyat listesi Hatchback versiyon için İngiltere'de 27.740 £, station versiyon için ise 29.040 £ olarak belirlendi. Her iki modelinde daha Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belli değil.

Yeni Renault Koleos 2017 Türkiye Fiyatı Açıklandı
2017 Yeni Renault Captur Satışa Çıktı – Türkiye Fiyat Listesi
Renault-Reno Kadjar 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız... 
Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi - Renault Megane Sedan!
2017 Renault-Reno Kadjar ve Captur-Kaptur’ a özel fiyat ve kampanya!
2017 Renault Kadjar 1.5 dci İcon EDC Test ve Yorum için tıklayınız...
Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler