INFINITI Q Inspiration Concept 2 ödül birden aldı

INFINITI, Detroit Otomobil Fuarı’ nda iki tasarım ödülü kazandı ve 2021 yılında yüzde 100 elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı

Detroit Otomobil Fuarı 2018’ in en dikkat çekici konsept otomobillerinden Q Inspiration Concept ile dikkatleri üzerine toplayan INFINITI, EyesOn Design tarafından “En İyi Konsept” ve “En İyi İç Mekan” dallarında 2 tasarım ödülüne layık görüldü. INFINITI’ nin tasarım yolculuğundaki bir sonraki seri üretim sedan otomobil ve VG-Turbo’yu da barındıran motor teknolojileriyle ilgili bir ön gösterim olan INFINITI Q Inspiration Concept, sadece estetik gövde tasarımıyla değil, muhteşem iç mekânıyla da 2 ödüle ulaşmayı başardı.

EyesOn Design, her yıl yedi kategoride otuzun üzerinde aktif ya da emekli otomotiv tasarım guruları ve üst düzey sanat okullarında görev yapan ulaşım tasarımı bölüm başkanları tarafından seçiliyor. EyesOn Design Ödüllerine, otomotiv ve tasarım sektörlerindeki liderlerin ortak fikirleri sonucunda erişilmesi nedeniyle büyük bir saygınlığa sahip.

Yakın döneme kadar INFINITI’ nin Tasarım Direktörü olan, sonrasında tüm grubun tasarım başkanlığına atanan Alfonso Albaisa, EyesOn Design’ ın verdiği bu ödül sonrasında; “Aldığımız bu ödül ile gururlandık. Yeni teknolojinin yeni tasarım formlarına ulaşmamıza elvermesi sevindirici. Bu konseptin hem iç hem de dış tasarımında sanata ilham veren tasarım dilimizin takdir edilmesinden dolayı çok mutluyum” şeklinde konuştu.

INFINITI Q Inspiration Concept’ te, INFINITI’ nin geliştirdiği “Dünyanın üretime hazır ilk değişken sıkıştırma oranlı motoru”, VC-Turbo kullanılıyor. Kompakt yapısıyla bu yeni motor, sürücü ve yolcu deneyimine vurgu yapan geniş ve minimalist bir kabinin üretimine olanak sağlıyor.

2021’de ilk % 100 elektrikli INFINITI geliyor

Automotive News Dünya Kongresi’nde INFINITI markasının 2021 yılında % 100 elektrikli motora sahip seri üretim bir otomobili pazara süreceği açıklandı. Yine 2021’de INFINITI modellerinde elektrik destekli seçeneklerin yer alacağı belirtildi. 2025 yılında ise elektrikli ya da elektrik destekli INFINITI modellerinin küresel satışların yarısını oluşturması bekleniyor.

E-POWER ile şarj ihtiyacı ortadan kalkıyor

Patenti INFINITI’ ye ait olan e-POWER teknolojisi, yüksek performanslı aküyü şarj eden düşük hacimli benzinli bir motor sayesinde dışarıdan şarj etme ihtiyacını ortadan kaldıran, % 100 elektrikli otomobillere benzer sürüş deneyimi sunan yepyeni bir sistem.

Marka 8 yıldır aralıksız büyümeye devam ediyor

2017’de INFINITI, global pazarda toplam 246.492 adet araç satışı gerçekleştirerek hem önceki yıla göre satışlarını % 7 arttırdı hem de 8 yıldır süren artış trendini sürdürdü. INFINITI markası, A.B.D., Kanada, Çin ve Tayvan’da tüm zamanların satış rekorlarına ulaştı.

Yeni 2018 INFINITI QX50 Özellikleri
İşte Yeni 2018 INFINITI QX80
2017 Yeni INFINITI Q60 Türkiye’de – Fiyat Listesi
Yeni 2017 INFINITI Q60
Infiniti'den premium SUV; Infiniti QX Sport Inspiration
Infiniti modelleri fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler