Hyundai SUV Üretimi Artık Türkiye'de!

Hyundai’nin İzmit’te üçüncü model olarak üretmeyi planladığı araç için uzun süredir devam eden pazarlığı Hyundai Assan CEO’su Mong Hyun Yoon, sona erdi. Yeni yatırımla 2021’de üretime başlayacak B segmenti SUV modeli Türkiye’ye özel olarak üretilecek.

Hyundai, B segmenti yepyeni SUV modeli Kona’yı Türkiye’de satışa sunuldu. Toplantıya Hyundai Assan Başkanı Ali Kibar, Hyundai Assan CEO’su Mong Hyun Yoon ve Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker katıldı. Geçen 16 yılda Avrupa’da 2 milyona yakın SUV satarak önemli bir başarıya adım atan marka, Kona ile satışına katkıda bulunacak.

2016'da göreve geldiğinden beri, i10 ve i20 modellerinin yanında üçüncü bir modeli getirmek için çalıştığını söyleyen Hyundai Assan CEO’su Mong Hyun Yoon, önemli açıklamada bulundu.

Üçüncü modelin B segmenti bir SUV olacağı kararının 2018 yılı başında Kore’de kesinleştiğini belirten Mong Hyun Yoon, “Ne Kore’de üretilen Kona, ne Hindistan’daki Creta ne de Intrado olacak. İzmit doğumlu yepyeni bir SUV modeli planlanıyor” diye belirtti . 2021 yılında da üretime başlanacağı kararının kesinleştiğini açıklayan Mong Hyun Yoon, “Sadece burada üreteceğimiz Türkiye’ye özel bir model olacak. Avrupa’ya ve diğer ihracat pazarlarına da Türkiye’den gönderilecek” diye belirtti.

Gazete Habertürk'e göre Hyundai Kona Türkiye’de şimdilik 120 beygir 1.0 lt. ve 177 beygir 1.6 lt. olmak üzere, iki turbo şarjlı benzinli motor, manuel ve çift kavramalı şanzımanla birlikte satışa sunulacak. Araç 99.900 TL’den başlıyan fiyatlarla.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler