Hyunda İoniq Türkiye’ye ne zaman gelecek? Fiyatı ne olur?

Hyundai'in Hibrit teknolojiyi ve şık görünümü birleştiren Ioniq ailesinin giriş versiyonunun Türkiye lansmanı 2017 İstanbul Autoshow 2017’ de yapıldı. Peki, Hyundai İoniq ne zaman gelecek ve fiyatı ne olur?

Dünya genelinde emisyon endişeleri ve düşük yakıt tüketimi konusunda dizelleri yavaş yavaş terk etmeye başlayan tüketiciler hibrit araçları tercih etmeye başladı. Hyundai İoniq’ de bu tercihlerden birisi. 100 kilometrede ortalama 4.06 litre yakan Hyundai Ioniq, yakıt tüketimi ve emisyon verileri kadar yenilikçi bir tasarıma sahip.

Hyundai Ioniq Hybrid’ in dış tasarımına baktığımız zaman özellikle ön farları ve tamponun alt kısmındaki 7'li aydınlatma grubuyla yenilikçi karakterini ön plana çıkarıyor. Profilden oldukça sade duran aracın arka bölümü oldukça sportif görünüyor. Tamponun alt kısmındaki geniş plastik ekler ve eğimli farların arasını birleştiren spoyler bu bölümde öne çıkan parçalar. Hyundai Ioniq Hibrit' in bagaj hacmi tam 443 litre.

Kabinde Blue Drive felsefesinin izi olarak mavi detaylar yer alıyor. Teknolojisinin yenilikçi olmasına rağmen Hyundai İoniq iç mekanda oldukça "geleneksel" kalarak insanları kendisine alıştırmayı başarıyor. Koltukları araca iniş ve binişi kolaylaştırmak için otomatik olarak ileri ve geri giden Hyundai İoniq’ te direksiyon yumuşak ve şık görünüyor. Ayıca, Hyundai Ioniq' in ön koltuklarının yanı sıra arka koltuklarının da ısıtmalı olduğunu da belirtelim.

Hyundai Ioniq Hybrid' in hibrit güç ünitesi 1.6 litre hacminde, atmosferik benzinli motor ve elektrikli motor kombinasyonu toplamda 139 beygir güç, 295 Nm tork üretebiliyor. Ön tekerlek çekişli Hyundai Ioniq Hibrit gücünü yola 6 ileri DCT şanzıman aracılığıyla aktarıyor.

Hyundai, Ioniq Hibrit’ in şasi ve karoserinde de iyileştirmeler yapmış. Yüzde 45 oranında alüminyum alaşımdan malzemenin kullanıldığı kaput ve bagaj kapağı, aracı tam 12.6 kilogram daha hafif hâle getirmiş. Lityum iyon bataryanın sadece 1.56 kWh kapasiteye sahip olması da yine ağırlığın çok yukarı çıkmamasını sağlamakla beraber toplam ağırlık 1,359 kg ile 1,438 kg arasında değişiyor.

Peki, Hyundai Ioniq Türkiye’ye ne zaman gelecek? Fiyatı ne olur?

Hyundai Türkiye, Ioniq Hybrid' i 2017 haziran ayının sonunda piyasaya sürecek. Şu aşamada fiyat listesi belli değil ancak Türkiye’de hibrit araçlara gelen ötv teşviği ile birlikte Hyunda İoniq fiyatı başlangıç olarak 110 bin TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Yeni Kasa Hyundai i30 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Hyundai i20 2017 Fiyat Listesi - Bahar Kampanyası
2017 Hyundai Yeni i30 Test Sürüşü ve Yorum
Yeni Hyundai Elantra 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
Hyundai fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler