Honda’nın Kompakt Crossover Modeli için geri sayım 2016-09-07

Honda, Çin’de düzenlenen Chengdu Otomobil Fuarı’nda kompakt crossover olarak nitelendirdiği Gienia’yı tanıtılacak.

Honda’nın Kompakt Crossover Modeli Çin’de Tanıtılacak. 

Honda, Çin’de düzenlenen Chengdu Otomobil Fuarı’nda kompakt crossover olarak nitelendirdiği Gienia’yı tanıtılacak.

Japon üretici Honda'nın yeni otomobili kompakt crossover olarak konumlandırılıyor. Gienia ismindeki model, yeni Civic'ten izler taşıyor. Önümüzdeki hafta tamamıyla ortaya çıkacak olan Gienia için henüz bir detay verilmiyor. Arka tasarımıyla yeni Civic HB'ten izler taşıyan modelde, bagaj üstü spoyler ve crossoverlarda kullanılan bazı gövde ekipmanlarına yer verildiği belirtilyor.

Honda HR-V Fiyatı

Üç farklı donanım, iki farklı motor ve iki farklı şanzıman seçeneğiyle Türkiye’de satılmaya başlandı.  

GİRİŞ SEVİYESİ DONANIMI  

Honda HR-V, başlangıç seviyesi Premium’da 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş. Bu seviyede Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor.    

MOTOR SEÇENEKLERİ  

Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor.  Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor. Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor.    

YAKIT TÜKETİMİ  

Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5,6 lt/100 km, otomatik şanzımanda 5,2 lt/100 km, dizel motorda ise, 4,0 lt/100 km’lik tüketim değeri vadediyor.  

YENİ HONDA HR-V FİYATI  

Yeni Honda HR-V 89.900 TL'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Honda HR-V 2016 özellikleri 

Honda HR-V 2016 Fiyat Listesi 

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler