Honda Jazz fiyatları 2016-04-23

Honda Jazz'in merakla beklenen yeni yüzü otomobilseverlerin beğemnisine sunuldu. 2017 model yeni Honda Jazz fiyatları nasıl olacak?

Honda’nın en minik üyesi tepeden tırnağa yenilendi. B segmentinin en iddialı üyelerinden biri olan Honda Jazz’ın 3 kozu var; geniş iç alan, yüksek verimlilik ve kalite.

Honda Jazz’ın 3.nesli tamamen yenilendi. ‘’Crossfade Monoform’’ dizayn konsepti ile daha sportif ve çekici bir görünüme kavuşan Honda Jazz oldukça iddialı. Lansmanda konuşan Honda Genel Başkan Yardımcısı İsmail Sümer ‘’Jazz’ın rakibi kim diye sorarsanız rakibi yok’’ dedi. İlk çıktığı 2001 yılından bu yana 5.5 milyonu aşkın satış adedine ulaşan Honda Jazz yeni jenerasyonunda iç alanda daha yüksek boyutlara ulaştı. 354 lt’lik bagaj hacmi koltuklar yatırıldığında 1314 lt’ye çıkıyor. Aracın içindeki tüm koltuklar tamamen yatırılıp 2 kişilik bir yatak haline geliyor. Ayrıca arka koltukların alt kısmı sinema koltuğu gibi katlanıyor ve oldukça kullanışlı alanlar elde ediliyor. Yeni CR-V ‘de tanıştığımız Honda Connect sistemi Jazz’da da yerini aldı. Premium ve Elegance donanım seviyelerinde 7 inç’lik bu sistem standart olarak sunulacak. 

Gelişmiş güvenlik sistemlerinin bulunuduğu 3.nesil Honda Jazz’da aktif fren sistemi, şerit takip uyarı sistemi, çarpışma uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, aktif uzun far sistemi ve akıllı hız sabitleyici sistemi bulunuyor. Akıllı hız sabitleyici sistemi trafik işaret tanıma sistemi ile birlikte çalışıyor. Yani 80km/s hızla giderken araç o anda yolda bulunan bir hız limiti tabelasının verdiği hıza düşebiliyor. Honda Jazz’da 1.3 lt. i-VTEC benzinli motorlar yerini alacak. Dizel versiyonu olmayacak olan Jazz’ın 3.neslinde Hybrid motor süprizinin gelebileceği belirtildi.

FİYATLAR:

Honda Jazz Dream, Elegance ve Premium olmak üzere 3 versiyon ile sunulacak.


Dream (Manuel) 57.650 TL


Premium (Otomatik) 65.150 TL


Elegance (Manuel&Otomatik) 66.650 TL - 69.150 TL

HEDEFLER:
İlk sene(2015) sonuna kadar 300 adet satış hedefleyen Honda Jazz önümüzdeki yıl 1000 ve üzeri satış adedi hedefliyor.
 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler