Honda HR-V 2018’ de makyajlanıyor

2018’deki kapsamlı makyaj operasyonundan önce Honda HR-V’ ye ufak güncellemeler gelecek.

Honda, 2018 yılında Honda HR-V’ nin makyajlanacağını açıkladı. Bu makyaja kadar Honda küçük güncellemeler çıkartacak. Yapılacak yenilikler arasında full-LED farlar, gündüz sürüş ışıkları, yeni bir ön panjur yer alıyor. Honda yöneticisi Stephen Collins yaptığı açıklamada: “Segmente pek çok yeni model girmesine rağmen HR-V modelinin performansından gayet memnunuz. Elbette yeni modeller gelmeye devam edecek ve rekabet gücümüzü korumak için Honda HR-V’ yi taze tutmalıyız. Uzak olmayan bir gelecekte modeli güncelleyeceğiz. Bu gelecek yıl olabilir.” Güncellemeyle birlikte modele yeni bir multimedya sistemi, uydu navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto desteği de gelmesi bekleniyor. Makyajlı Honda HR-V 2018’ de şehir içi fren sistemi, ileri düzey sürücü yardım sistemi (ADAS), ön çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı ve uzun far destek sistemi de standart olarak sunulacak.  Yeni full-LED farlar ve gündüz sürüş ışıklarının yanı sıra güncellemede bolca krom içeren yeni bir ön panjur, yeni alaşım jantlar, daha sportif ön ve arka tamponlar da eklenecek. Ayrıca, iç mekanda tasarım, döşemeler ve ekipman yenilenebilir.

Pek çok piyasada güncellenen Honda HR-V 1.8 litre dört silindirli i-VTEC benzinli motor ve CVT şanzımanı kullanmaya devam edecek. Motor 141 beygir güç çıkışına ve 172 Nm tork değerine sahip. Şu an sadece Japonya pazarına özel sunulan i-DCD hibrit versiyonu güncellemeyle birlikte diğer pazarlara da girebilir.

Honda, ayrıca 2018’de piyasaya sürülmek üzere HR-V’ nin tam elektrikli bir versiyonu üzerinde çalışıyor.  

Ülkemiz ve Avrupa pazarında ise Honda HR-V' nin 1.6 litrelik dizel motorda otomatik şanzıman seçeneğine kavuşması bekleniyor.

2017 Honda CR-V Fiyat Listesi
2017 Yeni Honda Civic Si Özellikleri ve Fiyatı
2017 Yeni Kasa Honda Civic Hatchback-HB Fiyatı ve Özellikleri
Yeni 2017 Honda Civic Type R özellikleri ve fiyat bilgisi
2017 Yeni Honda Civic RS Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Honda Civic Sedan 2017 Güncel Fiyat Listesi için tıklayınız...
Honda fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler