Hafif Ticari Araç Satışında 10,000'i Geçeriz İddiası!

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, 2018 yılında şirketin hafif ticari araç satışında 10,000'i geçeceğini düşündüğünü açıkladı.

Antalya'daki bir turizm şirketine gerçekleştirilen 50 adetlik Mercedes-Benz Sprinter satışı sayesinde bir teslimat töreni düzenledi.

Teslimat törenine katılan Mercedes-Benz, Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, tek seferde 50 alımın son birkaç yıl içinde yapılan en büyük iş olduğunu belirtti.

Turizm sektöründe son 2-3 yıldır duymak istenen iyi haberlerin bu yıl alınmaya başlandığını ve turizmde ciddi büyüme meydana geldiğini, bu büyümenin turizmdeki yatırımları da beraberinde getirmeye başladığını anlatan Akdeniz, "Önümüzde daha çok gidecek yol var, riskler ve şanslar birlikte. Yeter ki biz iyi olacağına inanalım ve ortak gayret gösterelim." dedi.

"Geçen yılı yaklaşık 9 bin hafif ticari araçla bitirmiştik. Bu seneyi yine bir rekorla kapatırız, hafif ticari araç satışında 10,000 geçeriz. Bizim hafif ticari araçta 3 ürünümüz var, hepsini topladığınız zaman yine bir rekor satış gelir." açıklamasını yaptı.

Akdeniz, hafif ticari araç satışının yaklaşık %50'sinin turizm sektörüne yapıldığını ve turizm taşımacılığında şirketin yüksek derecede tercih edildiğini de ekledi.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler