GM ve Peugeot, Opel'in satın alım görüşmelerini doğruladı

ABD'li General Motors ve Fransız PSA, GM'nin yan kuruluşu Opel'in Peugeot'ya satılması konusunda görüşmeler yapıldığını doğruladı. GM PSA ortaklığı olur mu?

Geçtiğimiz günlerde Alman basınında çıkan haberlerde, bünyesinde Peugeot, Citroen ve DS modellerini bulunduran Fransız PSA Grubu'nun, Opel'in satın alımı konusunda ABD'li otomobil üreticisi GM ile ileri düzeyde görüşmeler yaptığı iddia edilmişti.

Haberlerin ardından iki otomotiv şirketi de açıklama yaparak, söz konusu görüşmeleri doğruladı.

GM ve PSA tarafından yapılan açıklamada, "General Motors ve PSA Grubu, 2012 yılından bu yana Avrupa'daki 3 projeyi kapsayan bir ittifak uyguluyor ve iki grup için de önemli sinerji oluşturuyor. Bu çerçevede, General Motors ve PSA Grup düzenli olarak ek genişleme ve iş birliği olanaklarını inceliyor." denildi.

Henüz bir anlaşmaya varıldığına dair güvence verilemeyeceği vurgulanan açıklamada, "PSA Grup ve General Motors, PSA'nın Opel Vauxhall'u satın alması da dâhil olmak üzere karlılığı ve operasyonel verimliliği artırmayı hedefleyen çok sayıda stratejik girişimi araştırdıklarını doğruluyorlar." Şeklinde konuşuldu.

KAYNAK: AA

Opel fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…
Peugeot – Pejo fiyat listelesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler