Geleceğin Elektrikli Motosikleti – BMW Motorrad Concept Link

BMW Motorrad Concept Link, Alman markanın sıfır emisyonlu, tamamen elektrikli ve muhteşem fütüristik bir tasarım anlayışını yansıtan dâhiyane bir çalışmanın ürünü olmuş.

BMW geleceğe dair tasarım ve inovasyon felsefesini şimdiden gözler önüne sermek üzere çeşitli konseptler sunmayı sürdürüyor. Şirketin son olarak gösterdiği BMW Motorrad Concept Link ise ilk görüşte kendisine hayran bırakıyor.

BMW’nin tamamen elektrikli iki tekerlekli scooter tarzı motosikleti öncelikle tasarım konusunda oldukça başarılı. Araç koyu turuncu aksanı ve agresif duruşuyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Konseptin üzerindeki ışıklandırmalar da modele eşsiz bir hava katıyor. Basitliğin ve sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımda, gidon altında yer alan sürücü ekranı tüm bilgileri hem gösterge hem de bilgilendirmeleri gösteriyor.

Öte yandan biz kendisini motosiklet/scooter olarak nitelendirsek de şirket Motorrad Concept Link’ i motosiklet veya scooter olarak etiketlendirmeyi reddediyor. Sürücüsüyle ve akıllı telefonuyla sürekli bağ kuran Concept Link, sürücünün takvimiyle senkronize oluyor ve bu bilgiyi kullanarak gidilecek yer için rota planlaması yapabiliyor. Daha sonra bu planlamadan ister hızlı yolu ister daha manzaralı yolu seçmek sürücüye kalıyor.

Sürücünün teçhizatıyla da bağlantı kuran BMW Motorrad Concept Link, dokunmaya duyarlı ceketiyle hem koruma hem de araç üzerinde eller serbest şekilde kontrol sağlıyor. Örneğin motorun depolama bölmesini bu ceketle açıp kapatmak bile mümkün. Bunlar dışında şirket tarafından elektrikli motorun performansı hakkında bir bilgi paylaşılmamış durumda.

Yeni Kasa BMW 5 Serisi 2017 Fiyat Listesi- 540i ve 530d eklendi
2017 Yeni BMW 520d test sürüşü ve yorum
İşte Yeni 2018 BMW X4 – Fiyatı ne olur?
Yeni BMW 318d 2017 Türkiye Fiyat Listesi
Yeni BMW 725d Türkiye’de – BMW 7 Serisi 2017 Fiyat Listesi
2017 Yeni kasa BMW 5 Serisi 2017 inceleme, test ve yorum için tıklayınız..
BMW fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler