Ford’dan 3 adet yeni “Allroad” modeli geliyor

Ford 2019 yılına kadar mevcut modellerinden geliştireceği üç yeni “Allroad” versiyonu pazara sunacak.

Ford, şimdiye kadar standart modelleri SUV benzeri kaplamayla güçlendirme akımına karşı mesafeli durmuştu. Firmanın Avrupa’daki iki numaralı yöneticisi Barb Samardzich,  Ford’un segmentteki büyümeye daha fazla tepkisiz kalamayacaklarını açıkladı. Samardzich “Fiesta gibi beklenmedik modeller bile bu akıma göre uyarlanabilir. Doğru noktalara biraz siyah kaplama eklersiniz, portbagaj eklersiniz daha aktif ve enerjik bir görünüm elde edersiniz” diye konuştu ancak hangi modellerin dönüştürüleceğini hakkında bilgi vermedi. Samardzich crossover stili modellere hangi isimlerin verileceğini de açıklamadı.

Ford model yelpazesi içinde Mondeo station bu hafif arazi şartlarına uyumlu seçenekler için güçlü bir aday olabilir. Bu model zaten dört çekişli sürüş sistemi seçeneğine sahip. Geniş aile otomobili sınıfında yeni VW Passat Alltrack ve Skoda’nın yeni Superb’in Outdoor versiyonu rakipler arasında yer alıyor. Ayrıca Volkswagen grubunun elinde güçlü kozu  Audi A6 Avant’ın Allroad versiyonu da bulunuyor, bunun yanında yeni A4 Avant’ın da aynı dönüşümden geçmesi bekleniyor.

Ford Focus station’ın uyarlanmış hali, Seat Leon X-perience ve Skoda Octavia Scout ile de rekabet edebilir.

Bir diğer taraftan, trend her zaman işe yaramıyor. Geçtiğimiz yıl içinde Opel Insignia station modelinin Country Tourer versiyonunu satmayı durdurdu, gerekçe olarak da otomobili yeni sessiz 1.6 dizel motor için dönüştürmenin yüksek maliyetini gösterdi.

Ford kendisini bir SUV uzmanı olarak konumlandırmak istiyor ve Kia, Hyundai ve Nissan gibi firmalara kaptırdığı pazar payını geri kazanmayı hedefliyor. Ford yıl sonuna doğru revize edilmiş Kuga’yı çıkartacak, yeni 1.5 litre dizel motor ekleyecek. Motor 100 km’de 4.4 litre yakıt tüketimine ve 115 gr/km CO2 emisyonuna sahip olacak. Büyük Edge SUV de bu yıl içinde çıkacak, modele lüks Vignale versiyonu da eklenecek.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler