Ford Kuga 2016

2016 model Ford Kuga'nın özellikleri neler? İşte bu sorunun yanıtı

Ford, Kuga için geri sayım başladı. Ford firması Kuga'nın ilk resim ve özelliklerini haber ajanslyarına geçmeeye başladı. 

İşte 2016 yılının son çelreğinde piyasaya çıkacak olan Ford Kuga'nın özellikleri 

Yeni Kuga makyaj operasyonu ile birlikte trapezoid şeklinde büyük bir ızgaraya sahip.

Ford Kuga'da LED gündüz farlarını bünyesinde barındıran yeni farları dikkat çekerken, ölçüleri 17 inç ile 19 inç arasında değişen yeni jant seçeneklerine ve elden geçirilmiş stopları dikkat çekiyor. 

Ford tasarımcı ve mühensileri  makyajlı Kuga’nın iç mekanında ise opsiyonel olarak ısıtma sistemine sahip yeni bir direksiyon simidine, elden geçirilmiş klima kontrollerine, elektronik el frenine ve kapı kilidi göstergesine yer vermiş. Bunların yanı sıra Ford’un SYNC 3 infotainment sistemine de sahip olan Kuga’nın bu sistemi Android Auto ve Apple CarPlay’i destekliyor. Ford makyajladığı  Kuga’yı ilk kez adaptif far sistemi, tork yönlendirme sistemi ve iyileştirilmiş (artık 50 km/s’ye kadar çalışabilen) Aktif Şehiriçi Çarpışma Önleyici Fren sistemi ile birlikte sunuyor.

Ford’un yenilediği Kuga modelinde yer verdiği en büyük değişikliklerden biri ise 120 bg gücündeki 4 silindirli 1.5 litre hacimli TDCi dizel motor. Sadece önden çekişli olarak sunulacak olan bu motor seçeneğinin Ford’un diğer modellerinde olduğu gibi otomatik şanzıman seçeneğine de sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu motorun yanı sıra yenilenen Kuga, 150 beygirlik 2.0 litre hacimli TDCi dizel ve 120 beygir, 150 beygir  ve 182 beygirlik versiyonlara sahip olan 1.5 litre hacimli EcoBoost benzinli turbo motor seçenekleri ile birlikte sunuluyor.

Ford, yeni Kuga’yı 2016 yılının son çeyreğinde satışa sunmayı planlıyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler