Fiat Egea’ya Avusturya’dan İki Ödül Birden!

Tofaş’ın Bursa fabrikasında ürettiği Fiat Egea model ailesine Avusturya’dan iki önemli ödül birden geldi. Avrupa’da Tipo adıyla satışa sunulan Fiat Egea’nın sedan ve station wagon karoserli versiyonları, ÖAMTC (Österreichische Automobil, Motorrad und Touring Club) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödüllerine layık görüldü. Fiat, otomobillerin işletme maliyeti ve güvenlik seviyesi göz önünde bulundurularak, 6 farklı kategoride değerlendirildiği Marcus 2017’den iki ödülle dönerek dikkat çekti.

Türkiye’ye olduğu gibi Avrupa pazarına da damgasını vurmayı başaran Fiat Egea ailesi, Avusturyalı otomobil kulübü ÖAMTC tarafından anlamlı ödüllere layık görüldü. Avrupa pazarlarında Fiat Tipo adıyla satışa sunulan, İtalyan markanın kompakt sınıftaki oyuncusu Egea, 2016 yılında yollarla buluşan 47 yeni otomobilin katıldığı ve altı kategoride değerlendirildiği yarışmada, kompakt sınıf sedan ve station wagon-sw kategorisinde Marcus Ödülleri’ni kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı. Bu yıl 5.’si düzenlenen Marcus Ödülleri’nde Fiat Egea-Tipo Sedan 1.3 MultiJet II, yedi rakibini geride bırakmayı başardı. Diğer yandan 2017 Fiat Egea-Tipo Station Wagon 1.3 MultiJet II modeli de 9 model arasından yine büyük ödüle layık görülen otomobil oldu.

ÖAMTC uzmanları tarafından yapılan araştırmalarda, her modelin işletme maliyetleri pratik ve kapsamlı bir formülle hesaplanıyor ve her kategoride aylık işletme maliyeti en düşük olan yeni model ödülün kazananı oluyor. Ödüller verilirken, otomobillerin en düşük işletme maliyetini sunması gibi, belirli güvenlik kriterlerine de sahip olması gerekiyor. “Ezber bozan” sloganıyla ülkemizde otomobil severlerle buluşan Fiat Egea’ nın “iyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı” felsefesi, bu önemli ödüllerle birlikte tekrar taçlandırılmış oldu.

2017 Fiat Egea-Tipo Ailesi, toplam sahiplik maliyetlerine özel önem gösterilerek, satın alma sonrasındaki süreçte de kullanıcıların minimum maliyetle maksimum fayda kazanması ilkesiyle geliştirilmiş olmasıyla ön plana çıkmayı başarıyor.

Fiat Egea Sedan 2017 Nisan ayı kampanyası –Fiyat Listesi
2017 Fiat 500X dizel otomatik fiyatı ve özellikleri
Fiat Egea Sedan 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
2017 Fiat Egea SW Dizel Otomatik Fiyat Listesi ve Özellikleri
Fiat fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler