Fiat Egea Sedan Dizel Otomatik Fiyatı ve Özellikleri

Fiat Egea Sedan’ın 1.6 dizel otomatik şanzımanlı versiyonu büyük ilgi görüyor. 2016-2017 Fiat Egea Sedan 1.6 Dizel otomatik fiyat listesi (Yeni ÖTV'li) ve özellikleri…

Tofaş’ın Bursa fabrikasından dünyaya ihraç edilen Fiat Egea Sedan’nın dizel motor ve 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla donatılan versiyonu bir süredir başarılı satış rakamlarına imza atıyor. Kompakt sedan sınıfının sunduğu fiyat performans dengesiyle ezber bozan modeli olan Egea; özgün tasarımı, konforu, geniş iç hacmi, kullanışlılığı, düşük satınalma ve kullanım maliyetleri ile tüm ihtiyaçları karşılayabiliyor..

120 bg güç ve 320 Nm tork üreten 1.6 litrelik MultiJet motor ve 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla donatılmış Fiat Egea Sedan, Fiat ailesinin bu kombinasyona sahip ilk ürünü. Sunduğu kesintisiz vites değişimi ile sürüş konforunu arttıran çift kavrama şanzıman aynı zamanda performansı da üst seviyelere taşıyor.

Maksimum hızı 200 km/s olan dizel otomatik Egea Sedan, 0-100 km/s hızlanmasını 9.8 saniyede tamamlıyor. Sunduğu ortalama 3.9 lt. yakıt tüketimiyle de dikkat çeken dizel otomatik Fiat Egea Sedan; oldukça geniş bir iç alan sunuyor. Şoför dahil 5 kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği yaşam alanının yanı sıra 520 litre bagaj hacmi ile de kalabalık aileler ve uzun yolculuklar için gerekli yükleme alanı Egea’nın rakipleri karşısında farkını ortaya koyuyor.