Fiat Egea fiyat, özellikleri ve yorumlar 2016-04-29

Fiat Egea üretime geçtikten hemen sonra sıfır otomobil almak isteyenlerin büyük ilgisini çekmeyi başardı. İşte Fiat Egea fiyat, özellikleri ve yorumlar

Güçlü motor ve keyifli sürüş deneyimine sahip Yeni FIAT Egea'yı keşfetmeye hazır mısınız? İşte karşınızda Yeni Fiat Egea. Galeride Fiat Egea'nın fotoğraflarını inceleyebilir, detaylar sayfasında Fiat Egea'nın öne çıkan özelliklerini keşfedebilir, tasarım ve stil, konfor ve fonksiyonellik, güvenlik ve ses sistemi donanımlarına göz atabilir, konfigüratör ile yeni Fiat Egea'nızı kişiselleştirebilirsiniz. 

Fiat Egea'dan beklentiler büyük. Sedan pazarı olan Türkiye'de Fiat markası uzun yıllar Linea ile temsil edilirken ikinci bir sedan olarak gelen Fiat Egea ile ilgili ilk izlenimler iyi.

Sedan Piyasasının çok önemli olduğu ülkemizde, son dönemde reklamlarda sıkça karşımıza çıkan, çok da iddialı sloganıyla, özel bir kitlesinin olacağını hissettiren Fiat EGEA satış fiyatı ile tüm özellikleri açıklandı.

Fiat Egea gündemdeki araç olaya devam ederken özellikleri ve fiyatı hakkında detaylı tüm bilgileri Haber7.com olarak sizler için derledik.

Son yayınlanan reklamıyla beraberinde daha fazla insanların olçukça çok hayranlığını kazanan Fiat Egea fiyatı ne kadar olacak? Fiat Egea teknik özellikleri ve tüm detayları Haber7.com farkıyla haberimizde...

İtalyanların son zamanlarda çıkardığı en gözde lüks otomobil Fiat Egea en çok aranan araba olarak bilinmekte ve Fiat Egea fiyatı olarak en uygun araba modeli olarak gözüküyor. Konforu ve yol tutuşuyla göz dolduran Fiat Egea yollarda test sürüşlerinden başarıyla geçti. 

Bursa’da üretilen model, bütün Fiat araçlarda olduğu gibi yakıt tüketimiyle ön planda  ancak, tasarımı ve fiyat portföyüyle de son dönem otomobil piyasası içerisinde oldukça iddialı.

Fiat Egea DIŞ TASARIM

Ön tasarımda oldukça iddialı olan model , geniş panjuru , krom detayları ve dikdörtgen far yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çekebiliyor. Ayrıca 3 bölmeli kaput yapısı da aracın heybetli karoserini ortaya koyuyor.

Yan Profilde aracın omuz hizasında uzayan sportif çizgiler çok etkin. Elektrikli aynalar , 17 inch karartılmış jantlar, 3 bölmeli tavan yapısı ve cam etrafı krom detaylar , yan profili oldukça hareketlendirmiş.

Arka tarafta da şıklığı far yapısıyla devam ettiren model 520 LT‘ lik bagaj kapasitesiyle de ne kadar ailelere hitap ettiğini ortaya koyuyor.

Fiat Egea İÇ TASARIM

Araca oturur oturmaz sizleri etkileyen bir konsolla karşılaşıyorsunuz. Krom detaylar, pianoblack kaplamalar, sınıf ortalamasında yumuşak kullanılmış malzemeler, Egea’nın iddiasını boşa çıkarmayacak kadar kaliteli. Araçta bolca eşya gözü kullanılmış, kapı kolları eşya gözleri bile 3 tane yarım litrelik suyu rahatça alabiliyor.

Ekran biraz sade olsa bile, Fiat’ın U – Connect olarak adlandırdığı bu yapı, sizlere navigasyon, yakıt tüketimi verileri ve medya bölümleri sunabiliyor. Deri vites topuzu ve 3 bölmeli, City modunda çalışan direksiyonuda iç tasarımı hareketlendiren detaylar.

Fiat Egea TEKNİK DETAYLAR

Modelin Türkiye’deki Motor seçenekleri..

Fiat Egea 1.3 Multijet  - DİZEL / 95 HP  / 5 İLERİ DÜZ ŞANZIMAN
Fiat Egea 1.4 Fire  -  BENZİN / 95 HP / 5 İLERİ DÜZ ŞANZIMAN
Fiat Egea 1.6 Lounge  AT -  BENZİN / 110 HP / OTOMATİK ŞANZIMAN
Fiat Egea 1.6 Multijet – Dizel / 120 hp / 6 İleri düz şanzıman

Fiat Egea YORUMLAR 

   + 0-100 Km hızlanması sınıfına oranla mükemmel – 9.8 SN
   + Aracın tork gücü alt devirlerden itibaren devreye giriyor ve ihtiyaç duyulan her an görevini layıkıyla yapıyor. TORK GÜCÜ : 320 NM
   + Yalıtım , sınıf ortalamasının üzerinde ve çok başarılı. 100 km hızların üstünde rüzgar sesi yok denecek kadar az.

   + Aracın hızlanması çok tatminkar
   + Koltuk yapıları ve İç dizayn başarılı.
   + Yakıt Tüketimi – Trafikte 7.4 LT

- Direksiyon hissiyatı biraz eksik kalmış.
 - Çukurları sevmiyor ,  biraz rahatsızlık verebiliyor.
 - Ekran daha teknolojik olabilirdi.
 - Debriyaj  ve şanzıman uyumu çok başarılı değil.

Fiat Egea  YAKIT TÜKETİMİ VE FİYAT LİSTESİ

Fabrika Verileri

Şehir içi  : 5.2 litre
Şehir Dışı : 3.8 Litre
Karma Tüketim : 4.2 Litre

Test Tüketim Verileri

Şehir İçi : 7.0  Litre
Şehir Dışı : 6.2 Litre

Fiat Egea  FİYAT LİSTESİ

2016 Fiat Egea 1.3 Multijet Easy : 60.900 TL  Dizel  / 95 HP / 5 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.3 Multijet Urban :  64.900 TL Dizel  / 95 HP / 5 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.4 Fire Easy : 50.900 TL BENZİN / 95 HP / 5 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.4 Fire Urban : 54.900 TL BENZİN / 95 HP / 5 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.6 Lounge AT : 68.400 TL BENZİN / 110 HP / OTOMATİK Ş.

 2016 Fiat Egea 1.6 Multijet Lounge : 72.400 TL Dizel  / 120 HP / 6 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.6 Multijet Urban : 64.900 TL  Dizel  / 120 HP / 6 İLERİ DÜZ Ş.

 2016 Fiat Egea 1.6 Urban AT : 60.900 TL BENZİN / 110 HP / OTOMATİK Ş.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler