Fiat Doblo ve Fiorino'nun Ödülleri

Türkiye'de üretilen ticari araç ikilisi Doblo ve Fiorino, İngiltere'den iki ödül kazandı.

Her iki aracın da uzun süredir üretiliyor olması tabii ki oldukça büyük bir avantaj. Zaman geçtikçe yaşlanmalarına rağmen Fiat'ın hafif ticari araçları, rekabetin içerisindeki iddialı konumlarını korumaya devam ediyor.

Tofaş'ın Bursa'da bulunan fabrikasında üretilen Doblo Cargo, dünyanın önde gelen ticari araç dergilerinden biri olan What Van? tarafından düzenlenen organizasyonda ikinci defa “Yılın Hafif Ticari Vanı” ödülüne layık görüldü. Fiat Fiorino Cargo da “Yılın Küçük Ticari Vanı” ödülünü kazandı.

What Van?'in editörü James Dallas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Hem çok yönlü hem de pratik bir araç olan Fiat Doblo Cargo, en iyi hafif van olmaya devam ediyor. Fiat Fiorino’nun ise tutumlu ve modern motorlarıyla şehir merkezli her kullanıcı için anlamı son derece büyüktür.” gibi yorumlar yaptı.

Türkiye hafif ticari araç pazarında da başarılı bir yere sahip olan Doblo Cargo, standart, uzun şasili maxi ve uzun şasili yüksek tavan maxi XL olmak üzere 3 faklı gövde seçeneği sunuyor. 2.2 metre ile 3.4 metre arasında değişen taşıma bölümü uzunluğu, yüksek tavan versiyonunda 5.400 litreye varan yük bölümü hacmi ve 1 ton istiap haddine sahip olan Doblo Cargo verimli motor seçenekleriyle de öne çıkıyor.

Fikri mülkiyet hakları Tofaş’a ait olan, Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla yapılan Minicargo projesinin Fiat markasını temsil eden Fiorino’nun Cargo modeli ise 2.800 litreye varan yükleme hacmi sunuyor. Ayrıca her iki aracın da binek versiyonları bulunuyor.

 Galeri
Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler