Fiat-Chrysler’ de Marchionne dönemi bitiyor

Fiat-Chrysler Automobile Grubu Başkan Elkann, yaptığı açıklamada grubun üst düzey yöneticisi Marchionne'nin 2019 yılında görevini bırakacağını söyledi.

İtalya-Amerika ortaklığı olan Fiat-Chrysler Automobile (FCA) Grubunun başkanı John Elkann, Panorama d'Italia dergisine yaptığı açıklamada, şirketin uzun yıllardır yönetiminde yer alan ve 2004'ten bu yana üst yöneticiliğini (CEO) yürüten Sergio Marchionne'ye ve firmalarının geleceğine dair önemli bir haber verdi.

John Elkann, "Marchionne, 2019'da FCA'daki görevini bırakacak. 2018'de FCA'yı ileriye götürecek planın hazırlanmasıyla ilgili her şeyi yapmak istiyor." Şeklinde konuştu.

Yeni CEO şirket içinden olacak

Sergio Marchionne'nin halefinin kim olacağına dair de değerlendirmede bulunan Elkann, "FCA içinde onun yerine gelip bu işi yapabilecek pek çok başarılı isim var." diyerek, yeni üst yöneticinin şirket içinden olacağına dair ipucu verdi.

Marchionne'nin kendileriyle çalışmaya devam edeceğini dile getiren John Elkann, Marchionne'nin 2014'te üst yöneticiliğini üstlendiği Ferrari'de olağanüstü bir iş çıkardığını da belirtti.

KaynaK:AAYorum

0 Yorum

Benzer Haberler