Ferrari'nin CEO'sundan müthiş tepki

Ferrari SUV tipi bir araç üretecek mi? İşte patronun cevabı...

Porsche 2002'den bu yana üretiyor. Bentley üretim için hazırlık yapıyor. Lamborghini üretiyor. Ya Ferrari? Ancak Sergio'nun cesedi çiğnenirse...
Ferrari İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sergio Marchionne, 'Ferrari cipi' (SUV) ile ilgili söylentilere son noktayı koydu: "Önce beni vurmanız gerekir."
Bloomberg'in haberine göre Ferrari CEO'su Sergio Marchionne, finansal sonuçların açıklandığı basın toplantısında muhabirlerin sorusuna bu net cevabı verdi. İtalyan lüks otomobil üreticisinin rakipleri gibi piyasaya SUV sürerek üretimi artırıp artırmayacağı sorusuna; "Önce beni vurmak zorundasınız" dedi.

Uzmanlara göre bu ifade fazla cesur olabilir zira Ferrari hisseleri ana şirket Fiat Chrysler'den ayrılıp halka azrz edildiğinden bu yana görülen en düşük seviyelerde işlem görüyor. Ayrıca şirket, önceki yıllara kıyasla büyümenin 2016 yılında muhtemelen yavaşlayacağı konusunda yatırımcılarını uyardı.

SEBEBİ ESKİ BİR DAVA...
Marchionne'nin bu sert çıkışının bir sebebi de en büyük rakibi Lamborghini'nin 2018 yılında piyasaya bir SUV araç sürecek olması. Lamborghini bu sayede satış rakamlarını ikiye katlamayı, bunun yanında seçenekleri arasına turbo ve hibrid transmisyonları katmayı amaçlıyor.
Ferrari ileride bir SUV üretir mi bilinmez ancak Sergio Marchionne'nin açıklamaları ile efsanevi Ferrari Lamborghini rekabetini doğuran eğlenceli ve çocuksu inadın hız kesmeden devam ettiği görülüyor.
Ferrari 'turbo iyi ama SUV ile olmaz' derken, Lamborghini turbonun spor otomobillere ait olmadığını ancak SUV tipi araçlarda harika olduğunu söylüyor.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler