Ferrari SUV gerçek oluyor

Ferrari, SUV modelinin gelişini doğruladı

FIAT Chrysler Automobiles patronu Sergio Marchionne, New York Hisse Borsası'nda yaptığı konuşmada Ferrari' nin SUV modeli konusunda "ciddi" olduğunu doğrulayan bir açıklama yaptı. Gazetecilere verdiği demeçte, süper otomobil üreticisinin "FUV" olarak adlandırılan yerden yüksek modelin üretim adedi konusunda gereken kararı 30 ay içerisinde vereceğini belirtti.

Sergio Marchionne, aracın "özel"liğini korumak adına üretim adedinin sınırlı olacağını söyledi.

"SUV konusunda ciddiyiz. Üretim adedi ile nadirlik arasındaki ilişkiyi öğrenip bunu dengeledikten sonra ürün yelpazemizi genişleteceğiz."

Marchionne'nin Ferrari amblemli SUV' nin gerçekleşmesi için "kendisini vurmanız gerektiğini" söylemesinin üzerine bu doğrulamanın gelmesi herkesi şaşırttı. Lamborghini Urus SUV’ nin gelişi muhtemelen bu alanda markanın kararını etkilemiş olmalı.

İtalyan devi Ferrari, önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde 2022'ye kadar uzanan 5 yıllık planını açıklayacak. 2022 yılına kadar kârını ikiye katlamayı hedefleyen İtalyan üretici, şu sıralar geleneksel egzotik süper otomobiller dışında yelpazesini genişletmeyi değerlendiriyor.

2018 Ferrari Portofino Fiyatı ve Özellikleri
2017 Ferrari GTC4Lusso Türkiye fiyatı
Yeni Ferrari 812 Superfast özellikleri ve video tanıtımı
Top 5 En İyi Novitec Egzoz Sesi!
Ferrari fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler