Fernando Alonso, yeni Honda NSX'i test etti

Avrupa’da siparişleri alınmaya başlanan yeni NSX’in limitleri McLaren-Honda pilotu Fernando Alonso tarafından mercek altına alındı. 

Avrupa’da siparişleri alınmaya başlanan yeni NSX’in limitleri McLaren-Honda pilotu Fernando Alonso tarafından mercek altına alındı. 

Honda’nın Marysville-Ohio’da bulunan Performance Manufacturing Centre (PMC)’da üretilen yeni Honda NSX, McLaren-Honda Formula 1 takımının yıldızı Fernando Alonso tarafından Portekiz’deki Estoril Pisti’nde test edildi. 

Teslimatına sonbaharda başlanması planlanan 3,5 litrelik V6 silindirli çift turbo ve üç elektromotorlu hibrid sisteme sahip NSX’i kullanan dünya şampiyonu pilot Alonso şöyle değerlendirdi:

“Sürüş hissi ve performans açısından kıyaslayacak olursam en çok fren performansından etkilendim.”

Honda’nın yeni hibrid spor otomobili gücünü uzunlamasına konumlandırılan çift turbo ile beslenen V6 silindirli DOHC motordan alıyor. Bu güç, dokuz oranlı çift kavramalı otomatik şanzıman tarafından tekerleklere iletiliyor. Ayrıca motor ile şanzıman arasına hızlanma, fren ve vites değişimlerinde performansı arttıran bir elektromotor entegre edildi. Bunlara ilave olarak ön aksta birbirinden bağımsız çalışan ve anlık olarak yüksek tork üreten iki adet yüksek performanslı elektromotor bulunuyor. Sistem toplam 581 HP güç üretiyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler