Dünyanın en çok tercih edilen spor otomobili Ford Mustang oldu

Dünyanın lider araştırma kuruluşlarından IHS Markit'in yayınladığı global otomotiv tescil verilerine göre efsane Ford Mustang, 2016 yılında tüm dünyada 150 binden fazla satarak, dünyanın en çok tercih edilen spor otomobili unvanına sahip oldu.

50 yılın ardından Avrupa yollarına çıkan ve Türkiye’ye geldiği andan itibaren büyük ilgiyle karşılanan efsane Ford Mustang, araştırma kuruluşu IHS Markit'in açıkladığı dünya çapında otomotiv tescil verilerine göre 2016 yılında dünyanın en çok satan spor otomobili oldu. Son yarım asırdır ABD’nin en çok satan spor otomobili unvanına sahip olan Ford Mustang, şöhretini dünya şampiyonluğuyla taçlandırdı.

Efsane Ford Mustang’ in Avrupa’da ve diğer bölgelerde artan popülerliğiyle birlikte tüm dünyadaki satışları 2016’da bir önceki yıla kıyasla % 6 artış gösterirken, ABD dışındaki pazarlarda da 45 bin adet satışla % 101 oranında arttı.

Ford Mustang ayrıca, Fransa, İsveç, Polonya, Çekya, Macaristan, Romanya, Finlandiya ve Yunanistan başta olmak üzere Avrupa pazarlarında da en çok satan spor otomobil oldu.

2017-2018 Ford Mustang Shelby GT350 için yeni renk seçenekleri
2018 Makyajlı Ford Mustang 10 ileri otomatik şanzımanla geliyor!
804 beygirlik Mustang! Fiyatı ise...
Ford modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler