Citroën’den 4X4 VİP Binek Van: SPACETOURER 4X4 Ë CONCEPT

Citroën, 4 çeker binek van konsepti SpaceTourer 4x4 Ë Concept’i Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. 4 çeker sistemleri üreticisi Dangel tarafından geliştirilen 4x4 sistemi, kar zinciri takılı lastikleri ve özel gövde kaplamasıyla SpaceTourer 4x4 Ë Concept, bagaj kapağından bağımsız açılan arka camıyla da öne çıkıyor.

Citroën’in yakın bir dönemde Türkiye pazarında da satışa sunmaya hazırlandığı; stil, çok yönlülük ve konforun üst düzeyde birleşimine sahip modern VIP Binek Van SpaceTourer, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda farklı bir yönünü daha, Citroën SpaceTourer 4x4 Ë Concept ile gösterecek.

Seri üretim modelin güçlü yanlarını 4 çeker sistemleri üreticisi Dangel tarafından geliştirilmiş 4x4 sistemiyle destekleyen SpaceTourer 4x4 Ë Concept, her türlü zeminde tasarım, mutluluk ve öncü teknoloji tutkunları için muhteşem bir yol arkadaşı olmaya aday. Citroën SpaceTourer 4x4 Ë Concept’in şık tasarımında, “Ë” adındaki ürün ve aksesuar koleksiyonunda yer alan renk ve stilleri kullanıldı.

Binek Van ve SUV özelliklerini birleştiren estetik ve enerjik tasarım

Estetik olarak Citroën SpaceTourer 4X4 Ë Concept, kabininde ve gövdesindeki renkler ve malzemelerin yerli yerince kullanımı konusunda ustaca bir yaklaşıma sahip. Keskin ve enerjik bir görünüşe sahip olan SpaceTourer 4x4 Ë Concept, VIP Binek Van ve SUV araçların en iyi özelliklerini bünyesinde buluşturmakla beraber her araziye uygunluk kabiliyetinin altını çiziyor.

Citroën Space Tourer 4x4 E Concept, orjinal tasarımı ve orjinal gövde boyası ile ön dikkat çekiyor. SpaceTourer 4x4 Ë Concept’in “Teknik Beyaz” renkli gövde kaplaması üzerinde “Teknik Gri” kamuflaj desenleri ayrıca bir fon oluştururken, kırmızı noktalardan oluşan süslemeler sayesinde de dinamizm duygusu ön plana çıkartılıyor. Aracın 19 inçlik koyu krom renkli jantlarındaki kırmızı detaylar gövdeyle uyum sağlamış. Ön kapılardaki 4x4 logoları, bagaj kapağında da kullanılmış. “Ë” logolarına ise koyu renkli arka yan camlarda da yer verilmiş. Ön ve arka tampon altlarındaki alüminyum korumaları, yan kapılardaki benzer detaylar ve tavan çıtaları ile arazi aracı vurgusunun altı çiziliyor. SpaceTourer 4x4 Ë Concept’in öne çıkan aksesuarlarından bir diğeri de kar zinciri olan lastikleri.

Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan SpaceTourer 4x4 Ë Concept, modelin 4,60 m. toplam uzunluğa sahip, XS olarak adlandırılan kısa dingil mesafeli kompakt ve dinamik versiyon üzerinden geliştirildi. Segmentinde 9 kişilik oturma kapasitesini bu boyutlarda sunarak bir ilki gerçekleştiren bu gövde seçeneği, ayrıca 1.90 metrelik yüksekliğiyle geniş bir hacim sunuyor. SpaceTourer 4x4 Ë Concept’te ise, kol dayamalarına sahip bağımsız arka koltuk kullanımlarına gidilerek  2+2 kişilik bir oturma düzeni sunulmuş.

SpaceTourer modelleri XS, M ve XL olarak üç ayrı uzunluk sunarak hem ailelerin hem de profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Yerden yüksekliği arttırılmış gövdesi ve Dangel’in geliştirdiği 4x4 sistemiyle bu konsept, iki metreden alçak olan toplam yüksekliğiyle yeni maceralardan ve bilinmeyene açılan keşiflerinizden döndüğünüzde çoğu park yerine girebilmenize olanak sağlıyor.

Markanın simgelerinden “Ë” harfinden esinlenilen aksesuar programı

SpaceTourer 4x4 Ë Concept, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan “Ë” adındaki ürün ve aksesuar koleksiyonundan ilham alınarak tasarlandı. Bu ürün ve aksesuarlar için kullanılan harf, Citroën kimliğinin temel taşını oluşturan tekil harfe atıfta bulunuyor ve bir E’nin üzerine gelen çift nokta ile telaffüz ediliyor.

Citroën SpaceTourer 4x4 Ë Concept’in sürgülü yan kapıları açılınca, her bir bileşenin şık bir şekilde yerleştirildiği sıcak bir tasarım düzenine sahip olan etkileyici derecede geniş bir kabinle karşılaşılıyor. Geniş cam tavan 2 ayrı bölmeyle kapatılabiliyor. Gösterge panelinde ve kaplamalarda kişiselleştirme detayları öne çıkıyor. Mavi, beyaz ve kırmızı renk düzenindeki iç mekânda “Ë” koleksiyonundan ilham alınan grafik ögelere yer verilmiş.

Citroen Advanced Comfort programı dâhilinde geliştirilen iç mekânda beden ve zihin sağlığı için tam uyumlu koltuklar çok konforlu bir karaktere sahip. Üst bölgeleri beyaz deri, altları gri alcantara kaplı koltukların her biri bağımsız hareket ediyor. Emniyet kemerlerinde olduğu gibi koltuklardaki şerit konturları “Ë” koleksiyonuna özel olan ince, kırmızı ve mavi detaylardan oluşuyor. Segmentinde 9 koltuklu düzeni bu boyutlarda sunabilen tek araç olan SpaceTourer’in XS versiyonu hem aileler hem de profesyoneller için pratik çözümler sunuyor.

Segmentinde birer yenilik olan; bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam ve her iki yanda yer alan “eller-serbest” sürgülü kapıları sayesinde Citroen SpaceTourer 4x4 Ë Concept’e iniş-binişler kolaylıkla gerçekleşiyor. Yolcular, kabin içinde farklı alanlara zekice yerleştirilmiş toplam 74 lt.’lik açık ve kapalı depolama alanlarına sahip. Arkada bir snowboard, hobi aksesuarları ve “Ë” koleksiyonundaki diğer ürünler için yeterli yükleme alanı bulabilecekler. Konsept araçtaki 4 koltuklu düzen, 2 metreküplük yükleme hacmini mümkün kılmakta.

Dangel imzalı 4x4 sistemi ve üstün donanımlar

Citroen SpaceTourer 4x4 Ë Concept, maceracı görünüşü ve seri üretim modelden 60 milimetre daha yüksek olmasıyla eğlenceye adanmış yoğun yaşam bir biçimi için ideal bir yol arkadaşı. BlueHDi 150 S&S dizel motor ünitesine sahip olan konsept araçta 6 ileri manuel şanzıman kullanılıyor. Dangel markasının geliştirdiği altyapı, Fransa’da istek üzerine diğer modellerde de tercih edilebilecek. 

Citroën SpaceTourer 4x4 Ë Concept, yeni nesil donanımları ile hayatı kolaylaştırıyor.

CITROËN Connect Nav: Ses tanıma veya 7 inçlik dokunmatik ekran ile kontrol edilen yeni 3D navigasyon sistemi.

Mirror Screen: Akıllı telefon uygulamalarının 7 inçlik tablette kopyalanması.

Head-up display: Sürücülerin önemli sürüş bilgilerini ön cam seviyesindeki şeffaf bir ekrandan takip ederken gözlerini yoldan ayırmaması.

Top Rear Vision: Geri görüş kamerası sayesinde tepeden 180° açıyla aracın arkasındaki alanın 7 inçlik dokunmatik ekrana yansıtılması.

Kör Nokta Takip Sistemi: Sürücünün kör noktasına bir araç girdiği zaman uyarı yapılması.

Hız sabitleyici ve trafik işaretlerini okuma: Sürücüleri hız sınırı konusunda bilgilendiren ve bu bilgilerin sürüş kontrolü ve hız sabitleyicisi ayarları için kullanılabilmesi.

Otomatik far fonksiyonu: Trafiğe bağlı olarak karanlıkta uzun ve kısa farlar arasındaki geçişlerin kontrol edilmesi.

Şeritten ayrılma ikazı sistemi: Araç sinyal kapalıyken şerit değiştirdiği zaman sürücülerin ikaz edilmesi.

Aktif Emniyet Freni: Frenleri sürücünün yerine devreye sokarak yaralanmaların azaltılması. 

Çarpışma Riski İkazı: Çarpışma öncesinde sürücülerin ikaz edilmesi.

Adaptif Cruise Kontrol: Sürücülerin aracın hızını önündeki aracın hızına göre ayarlamasının sağlanması.

Citroen fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler