Citroen C4 Cactus alınır mı? İşte Citroen C4 Cactus yorumları

Citroen C4 Cactus ekşi sözlük yorumcuları tarafından birbirinden ilginç yorumlara hedef oldu.

Arabam.com internet sitesinde yapılan çarpıcı Citroen C4 Cactus yorumu 

İlk olarak 1999 yılında otomobil piyasasına giren Citroen C4 Picasso, 2006 yılında yerini ikinci nesline bıraktı. 5 yıl daha otomotiv piyasasında yeni yüzüyle mücadele veren model 2013 yılında yenilenerek karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan C4 Picasso, PSA gurubu içerisinde EMP 2 platformunu kullanan ilk model olma özelliğini de taşıyor. Yeni platform daha hafif gövdesi ve alçaltılmış yapısı sayesinde rekor seviyede düşük karbondioksit salımı ve yakıt tüketim iddiasına sahip. 5 kişilik oturma düzeni ile satılan model geniş aileler içinse 7 kişilik Grand Picasso modelini sunuyor. Tek motor ve iki donanım seçeneği ile satışa sunulan model en üst donanım seçeneği olan “Intensive” donanımıyla test konuğumuz oluyor.

Tasarım5

 Citroen C4 Picasso tasarım anlamında size bildiklerinizi unutturur nitelikte. Bunu konsept bir otomobile yakın tasarımıyla başarmış. Halojen farlar ve marka logosu ile bir bütünlük oluşturmuş; gündüz farları dikkat çekici. Ön ızgaranın bir kısmında kullanılan piyano siyahı detaylar bu bölümü şık kılmış.  Ön bölümde dikkat çeken parçalardan biri ise tavana kadar uzanan cam oluyor. Ayrıca cam tavan ile birleşen ön cam hem bütünlük hem de ferah bir iç mekân vaat ediyor. Yan bölümde 17 inç alaşım jantlar göze çarpıyor. Bu jant grubuna sadece Intensive donanım ile sahip olabiliyorsunuz. Bir alt donanımı tercih ederseniz de marka sizi alaşım janttan mahrum bırakmamış. Sadece jantın boyutunu 16 inç ve farklı desende size sunmuş. Otomobilin şıklık teması yan bölümde kullanılan nikelaj detaylar ile belirginleştirilmiş. Ayrıca bu detay "C" harfini andırarak marka kimliğini yansıtmış. Arka bölümde sade bir tasarım karşımıza çıkıyor. Büyük logo markanın güçlü yönünü vurgularken model uzantısı bir imza şıklığıyla sağ stop grubunun altına konumlandırılmış. Yeni Citroën C4 Picasso; PSA gurubu içerisinde EMP 2 platformunu kullanan ilk model olma özelliğini taşıyor. Yeni platform 140 kg daha hafif. Aracın boyutlarına baktığımızda C4 Picasso, 4428 mm uzunluğa, 1826 mm genişliğe, 1625 mm yüksekliğe ve 2785 mm dingil mesafesine sahip. Bu değerler ile en güçlü rakibi Ford C-Max’de 48 mm daha uzun, 2 mm daha dar, 1 mm daha kısa ve 137 mm daha uzun dingil mesafesine sahip. Diğer bir rakibi olan Dacia Lodgy’e uzunluk, yükseklik ve dingil mesafesi disiplinde yenilirken, genişlik konusunda rakibinin önüne geçiyor.

İç Mekan5

Otomobil içeride teknolojik bir mekân sunuyor. Burada yer alan 12 ve 7 inç’lik ekran teknolojik karakteri net bir şekilde açıklıyor. Gösterge panellerinin yer aldığı bölümü oluşturan 12 inç’lik ekrandan hız ve devir göstergeleri hakkında bilgi alınabiliyor. Direksiyon üzerinden de kontrol edilebilen bu ekran size yol bilgisayarı konusunda da destek oluyor. Bunun yanı sıra vitesi “R” konumuna aldığınızda geri park kamerası görevini de yerine getiriyor. Eğer bu ekranın temalarından sıkılırsanız 3 farklı seçenekten biri ile burayı renklendirebilirsiniz. Havalandırma ızgaralarının altında yer alan 7 inç ekran ise tablet mantığı ile tasarlanmış. Havalandırma sistemi, navigasyon ve radyo sistemlerinin hepsi buradan kontrol edilebiliyor. Juke Box isimli müziği depolayabilen bir dâhili hafızayı da içeren sistem 8 GB'lık kapasitesi ile müziğinizi yükleme olanağı sağlıyor. Tabletler kadar fonksiyonel olan bu dokunmatik kumanda ekranı, seçtiğiniz müziğin kapak resimlerini görebilme, yüklenen resimleri slide show yapabilme,  hesap makinesi ve takvim özelliklerini de içerisinde barındırıyor.  7 inçlik dokunmatik ekran ve kişiselleştirilebilir 12 inçlik HD panoramik gösterge ekranı otomobil alışkanlıklarına yeni bir boyut getiriyor. Açık kahve ve siyah detayların kombine edildiği döşemeler oldukça çekici. Dilerseniz 8 farklı döşeme seçeneğinden birini tercih ederek otomobiliniz kişiselleştirebilirsiniz. Vites kolunun direksiyon arkasına taşınması, küçük eşya gözü konusunda size orta konsolda büyük bir alan sağlamış. Buzdolabı görevi de gören bu bölme yazın tüm içeceklerinizin soğuk kalmasını sağlıyor. Ayrıca bunun yanı sıra kapı kenarlarında ve 7 inç’lik ekranın altında da yeteri kadar bir alan hizmetinize sunulmuş. Önde ve arkada sunulan alan yeterli seviyede. Eğer bir durumda arka koltuktaki yolcular daha fazla diz mesafesi isterlerse sürgülü koltukların avantajını kullanarak kendilerine daha geniş bir alan oluşturabilirler. Ancak bu alanı oluştururken bagaj hacminden feragat ediliyor. Otomobilin bagaj hacmi 537 litre. Koltuklar standart oturuş pozisyonuna getirildiğinde ise bu alan 630 litreye çıkabiliyor. Model bu değer ile birçok rakibini geride bırakırken Dacia Lodgy’nin gerisinde kalıyor.

Motor4

Model motor seçeneği olarak sadece 1.6 e-HDi motor ile satın alınabiliyor. Citroen modellerinden de iyi hatırladığımız motor 3600 d/d’de 115 Hp, 1750 d/d’de ise 270 Nm tork değeri sunuyor. Yeni şasi sayesinde 140 Kg hafifleyen C4 Picasso 0-100 Km/s hızlanmasını 12,3 saniyede tamamlarken maksimum 189 Km/s hız değerine sahip. Yeni ETG6 şanzıman ile kombine edilen motorun ortalama yakıt tüketim değeri ise 4 litre olarak belirlenmiş. Bu motor, ekonomi konusunda başarılı. ETG6 şanzıman ile de iyi bir birliktelik yapan motorla testimiz sırasında sakin kullanımlarda 5,4 litre performanslı kullanımlarda 6.7 litrelik değer elde ettik.

Güvenlik

Citroen C4 Picasso çarpışma testlerinden 5 yıldız almayı başardı. Çarpışma esnasında kabini sağlam kalan model sürücünün ve yolcunun göğüs kafesi ve kaval kemikleri dışındaki tüm uzuvlarına tam koruma sağladı. Yandan araç ile çarpmalarda tüm uzuvlara tam koruma sağlarken sabit bariyer çarpmalarında göğüs kafesi dışında tüm uzuvlara tam koruma sağlamayı başardı. Arkadan çarpmalarda da boyun bölgesine tam koruma sağlayan model EuroNcap’den 5 yıldızı kaptı.

Konfor & Yol Tutuş4

Citroen C4 Picasso konfor odaklı yumuşak süspansiyonlara sahip. Konforlu bir sürüş sağlayan süspansiyonlar otomobilin viraj performansını törpülüyor. Ancak otomobil bir MPV olduğu için bu otomobilin holigan gibi kullanılacağını düşünmüyoruz. Kombine virajlarda ilk kayma arkadan geliyor ancak ESP size bu konuda destek olmakta geri kalmıyor. Rüzgâr ve yol sesini başarılı bir şekilde absorbe eden C4 Picasso çok üst devirlerde kabine motor sesi alıyor.

 

 

Citroen C4 Cactus alınır mı? İşte yanıtı 

 

İşte Citroen C4 Cactus için ekşi sözlükte yapılan çarpıcı yorumlar 

Dış tasarım olarak çok hoşuma giden araç. özellikle siyahı. istediğin kadar kapıyı hızlı aç, çarpıp çarpacağı dış yüzeydeki plastik olması. Citroen C4 dizel kullanmıştım, yol tutuşu, yakıt tüketimi, iç tasarımı, seriliği oldukça ama oldukça tatmin etmişti. bildiğim kadarıyla kaktüs de aynı motoru kullanıyor. kasa zaten dış detaylar hariç aynı. Gayet alınabilecek araç. ama beyaz üzerine siyah plastik bölgeler sırıtıyor, o yüzden aldın mı bence siyap alınmalı, siyahı oldukça farklı duruyor. 

çok güzel şirket aracı olabilecek bir cihaz. henüz kullanmadım ama c4'ten ucuz, c3'ten biraz pahalı. aylık kiralaması aşağı yukarı c3'ün biraz üzerinde olur diye tahmin ediyorum. bagajı falan büyük, alanı büyük. ticari araç havası da yok, doblo kullanıyormuş hissi vermiyor. cip gibi alet. fena değil bence. ha kendim para verip almam.

roket adam 

tasarımını pek beğenmediğim citroen şeysi. hergün arabasını oraya buraya sürtenler için "-alın bunu istediğiniz kadar sürtün." demiş adamlar.

huniman 

öyle böyle değil cidden itici ve çirkin araç.

zaten sokaklarda birkaç kez gördüm onlarda da "bu ne la" tepkisi vermem 1 saniyenin onda biri kadar sürdü.

allah bu aracı tasarlayanın da belasını versin.

tamam.

nev 

motor ve şanzıman ile alakası olmayan nefes alsın yeter diyen (ya da arabadan anlamayan bir kadın) iseniz alabileceğiniz bir araç. devir göstergesi falan yok. 

hayatımda kullandığım en kötü araçlarda 1.sıra da diyebilirim 

1. yol tutuşu aşırı kötü. allah'a emanet.
2. otomatik şanzıman her vites geçişinde zıplatıyor. daha kötüsü şimdi aklıma gelmedi.
3. arka camlar açılmıyor. 
4. devir göstergesi yok
5. iç mekan malzemesi yarrak gibi, her türlü tıkırtı sıkırtı mevcut 

tanım: aklı olanın para verip almayacağı bir araç.

bonjurkes 

arabadan anlamayan bir kadın olarak, bir dönem çok güzel olduğunu düşündüğüm araba. sonra canlı canlı gördüm, geçti.

bogakadini 

zaten tam arabadan anlamayan kadınlara yönelik tasarlanmıştır. başka türlü satabilmesi mümkün değidir.

wistedlogic 

ilk defa dizel araba kullanıyormuş gibi araba çok az yakıyor diyen suserlere önerim, diğer dizel araçlarla kıyaslamanız, sanırsın tır şoförü öyle 1 tl yakmayınca şaşıran kişiler.

neyse, aracın tipini beğendim ben ilginçtir böyle bi garip bi sempatik geliyor, içine hiç binmedim ama şunu söyleyim eğer şöförsen dışı değil içi önemli arkadaş. 
fransız mı yok ben almıyım modundayım
golf 1.2 tsi, hayırlı forumlar

Tadaaa 

citroën cactus 
skoda yeti 
nissan juke 
peugeot 2008 

arasında seçim yapmaya çalışırken hakkındaki yorumları okumam ile hayal kırıklığım bir oldu. dış tasarımı çok hoşuma gitmişti ama bırak kalsın. 

en çok yeti istiyorum onunda dizeli üretilmiyor. 

bakalım ne alacağız. cactus outlet oldu artık.

serseri sirin Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler