BMW X2'in fiyatı ve özellikleri

2018 BMW X1'den yola çıkılarak üretilen BMW X2 ortaya çıktı. Crossover olan araç, tasarımı itibariyle hatchback modelleri andırıyor. 

BMW X2, sportif hatlarıyla dikkatleri üzerine topluyor. Araç, ön tarafta geniş bir ızgaraya ve ince LED farlara sahip. Yan taraftan bakıldığında ise C sütunlarına yerleştirilen logo dikkat çemiyor. 

arka tarafa geçtiğimizde, sportif yapının buraya da taşındığını görüyoruz. Çift çıkışlı egzoz yapısı da bunu destekler nitelikte. Ayrıca büyükçe tasarlanmış stop lambaları göze çarpıyor. 

BMW X2'in iç mekanda bildiğimiz BMW tasarımından vazgeçilmemiş. Son dönemlerde sıkça rastladığımız ‘konsoldan taşan ekran’ BMW X2‘de de kullanılmış. Bu ekran 6.5 inç boyutunda olsa da, isteğe göre 8.5 ince çıkartılabiliyor. Hem ön hem de orta konsolda kullanılan dikişler içerideki şıklığa şıklık katmış.

BMW X2'in Motor seçenekleri

BMW X2’nin Avrupa’da üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak. 

Bunlardan ilki, 2.0 litrelik turbo benzinli motor. Bu motor 192 beygirlik güç 280 Nm tork değerine sahip. Aktarma kısmında 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman yer alıyor. 

Diğer ikisi seçenek ise dizel ünitelerden oluşuyor. Her ikisi de 2.0 litre olmakla beraber biri 191, diğeri 231 beygir gücünde. Ayrıca sürümlerde 8 ileri otomatik şanzımana yer verilmiş.

BMW X2 Fiyatı 

X2 ülkemizde satışa sunuldu ve fiyatları da açıklandı. Ülkemizde model ilk etapta iki motor seçeneğiyle satılaşu sunuldu. 1,5 litrelik benzinli ve 2,0 litrelik dizel. 1,5 litrelik dizel motorun X1’de olduğu gibi X2’de de sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. 7 vitesli ve çift kavramalı şanzımana sahip benzinli motor 233 bin TL’den başlayan satış fiyatına sahip. Bu değer, aynı motora sahip X1’e göre sadece 10 bin TL’lik bir fark anlamına geliyor. Tabii X1’in artık küçük hacimli dizel motora ve otomatik şanzımana sahip versiyonu olunca hala revaçta olacağını söylemek zor değil. 2,0 litrelik dizel motora sahip X2’nin fiyatıysa 335 bin TL’den başlıyor. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler