BMW X5'e Yeni Yorum

BMW çok kısa bir süre önce yeni X5’i tanıttı. Yeni otomobil tanıtımlarını asla kaçırmayan, artık adeta bizde biri haline gelen tasarım yorumcusu Aksyonov Nikita, hiç zaman kaybetmeden dördüncü jenerasyon X5’in M versiyonunun nasıl görüneceğini hayal etmiş.

M2 Competition izlerinin fazlasıyla hissedildiği dijital yorum, ön tampon dizaynını ve alaşım jantlarını olduğu gibi iki kapılı sedan modelinden almış gibi görünüyor. Hayali X5 M’in arka bölümünde ise M imzası taşıyan dört çıkışlı egzoz yerine, sportif difüzörün iki yanında kendini gösteren geniş egzozlar yer almakta.

Firma içinde F95 adıyla anılan bir sonraki X5 M modelini şimdiden birka defa test edilirken yakaladık. Standart X5’in daha geçtiğimiz hafta tanıtıldığını düşünecek olursak, amiral gemisi modelinin 2020’nin sonlarına doğru üretim bandına çıkması muhtemel.

Bu arada, biraz da yeni tanıtılan “normal” X5’ten bahsedecek olursak; otomobilin piyasaya iki versiyonu sunulacak. X5 xDrive 40i ve X5 xDrive 50i. Birincisi, 335 beygir güçlük 3.0 litrelik turboşarjlı altı silindirli motoruyla 100 km/s hızlanmasını 5.3 saniyede tamamlarken, 50i de 456 beygir güç üreten 4.4 litrelik V8 motoru ile aynı hıza 4.6 saniyede çıkacakmış.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler