BMW M5 2017 Resmen Tanıtıldı

Dünyanın bir numaralı otomobil üretecilerinden BMW M5 modelini tanıttı

BMW,  Frankfurt Otomobil Fuarı'nda yer alacak yeni M5 modelini, fuardan önce resmen tanıttı.

2/26

Tweetle Facebook'ta paylaş

Modelin kaputunun altında sekiz silindirli 4,4 lt'lik çift turbo beslemeli M TwinPower Turbo isimli motora yer veriliyor.

Bu ünite, 592 HP güç ve 750 Nm'lik güç değerleri sunuyor. 

8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine edilen motor, gücünü dört tekerlek aracılığıyla yola aktarıyor.

Yeni M5, fabrika verilerine göre 0'dan 100 km/s hıza sadece 3,4 saniyede ulaşıyor.

0-200 km/s hızlanmasını ise 11,1 saniye

Standart olarak 250 km/s'lik sınırlandırılmış maksimum hız ile gelen yeni M5, opsiyon olarak alınabilen 'M Sürücü Paketi' sayesinde maksimum hızını 305 km/s'ye çıkarabiliyor.

Modeldeki en büyük değişikliğin, yüksek performanslı otomobiller arasında 'en duygusal dört tekerlekten çekiş sistemi' olarak lanse edilen yeni 'M xDrive' sistemine sahip olmasından geldiği belirtiliyor.

Ayrıca, bu sistem aktif M diferansiyel ile donatılırken, geleneksel arkadan itiş sürüşü seçeneğini de sürücüsüne sunuyor..

Yeni M5'e önden bakıldığında ilk olarak, büyük hava girişleri ve köşeli tasarıma sahip agresif ön tampon göze çarpıyor..

Ayrıca aerodinamik dış dikiz aynaları, oyuklu alüminyum motor kaputu, karbonfiber takviyeli plastik tavanın yanında, arka kısımda yer verilen dört çıkışlı egzoz ve entegre difüzör sunan arka tampon da diğer dikkat çekici unsurlar arasında.

Modelde 19 inçlik jantlar ve yüksek performanslı fren sistemi standart olarak gelirken, 20 inçlik jantlar ve aracın ağırlığını 23 kg azaltan M karbon seramik fren sistemi seçenekler arasında...

İç mekana geçildiğinde ise; M spor direksiyon, Merino spor deri koltuklar ve özel alüminyum kaplamalar ilk göze çarpanlar.

Yeni geliştirilen ve daha iyi yanal destek sunan çok fonksiyonlu M koltuklar geniş opsiyon listesi arasında yer alıyor. .

BMW'nin yeni M5'te dört tekerlekten çekiş sistemine yer vermesi, selefine göre daha ağır olacağı endişelerini ortaya çıkarmış. Ancak modelin 1.855 kg'lık ağırlığı selefine göre daha hafif.

Yeni BMW M5'in, eylül ayından itibaren sipariş verilebileceği açıklanırken, Almanya'da 117.900 Euro'luk başlangıç fiyatı ile satılması planlanıyor.

Erken davranan müşteriler ise 'M5 First Edition' adı verilen özel bir versiyona sahip olabilecekler.

Kaynak: Otohaber

 

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler