BMW M3 CS'den Yeni Görüntüler

BMW'nin M3 CS'i Kasım 2017'de görücüye çıkartmıştı. Güncel jenerasyon 3 Serisinin nihai hali, aşağıda görebileceğiniz fotoğraf galerisi ile yine çok konuşulacak. BMW, çekici M3 versiyonunun Bavyera'da Maisach pistinde turlarken çekilen fotoğraflarını yayınlamış.

M2 ve M5 Competition'un aksine M3 CS ayrı bir seri üretim modeli olmayacak. Sadece 1200 adet üretilmesi planlanan modelin 550 tanesinin de Amerika topraklarına adım atacağını belirtelim. "CS" ismi standart M3'e nazaran aracın içerisine ve dışarısına yenilikler ekliyor. Bu yeniliklerden en çok dikkat çekeni, yoğun karbon fiber kullanımı sayesinde 50 kilogram azaltılan ağırlığı. CFRP'den yapılan kaputu bile, standart M3'ten yüzde 25 daha hafifmiş.

Arka tarafta bulunan -ve yine CFRP'den üretilen- difüzör çok tanıdık gelebilir zira kendisi M4'ten ödünç alınmış. Spor egzoz sistemi tamamen M3 CS için özel olarak üretilirken, bazı dış tasarım elemanları da özel modelin daha da özel hale gelmesini sağlamış. Örneğin önde 19 arkada 20 inç büyüklüğe sahip olan alaşım jantları M4'ün yarış versiyonlarından baz alınarak üretilmiş. Opsiyonel karbon seramik frenler, duruş gücünü yükseltmek amacı ile alıcılara opsiyonel olacakmış.

Aracın kalp kırıcı tek noktası ise manuel bir şanzıman seçeneğine sahip olmaması. Yine de 7 ileri vitesli DCT şanzımana ve F1 viteslerine sahip olan araçta manuel vites kutusunun özlemi pek de yaşanacak gibi görünmüyor. DCT şanzıman aracın ürettiği -ve M3 Competition'a göre 10 beygir daha güçlü- 466 beygir gücünü arka tekerlere iletiyor. 600 Nm'ye ulaşan tork çıkışı aracın 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlamasına yardımcı oluyor. Elektronik hız limitleyicisi ile beraber araç 280 km/s azami hıza çıkabiliyor.

Casus fotoğraflar BMW'nin yeni nesil M3'ü test ettiğine işaret ediyor. Yeni jenerasyonu 2020 yılı içerisinde görme şansına sahibiz. Öte yandan yeni nesil 3 Serisi 2018'in ikinci yarısında gelmesi bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler