BMW iNEXT Konseptinde Yeni Gelişmeler

BMW’ nin yeni konsepti iNEXT, markanın yakın gelecekte üreteceği suv modellerinin tasarımını ve teknolojisini taşımakta.

BMW, bu ayın başlarında iNEXT konsepti üzerinde çalıştığını açıklamıştı.Bugün yapılan açıklamada ise iNEXT konseptinin bu yıl sonunda tanıtılacağı belirtildi.Konsept, Ekim ayında düzenlenecek olan Paris Motor Show'da  örtüsünü kaldıracakmış.

Tanıtım için ilk görseli de yayınlanan BMW iNEXT’ in i Vision Dynamics konseptine benzer bir tasarım dili kullandığı belli. Yeni konsept, 2020 yılında iX3’ ün üretim versiyonu olarak da görülüyor.BMW, gelecekte modellerinde kullanacağı teknolojilerin hepsini bu konseptte toplayacak. Tamamen elektrikli olan konsept, otonom sürüş teknolojisine de sahip olacakmış. iNEXT, Almanya'daki şirketin Dingolfing tesisinde 2021 yılında üretime geçecek.Şirket bu konseptin üretim versiyonunu 60 kwh ile 120 kwh arasında değişen farklı batarya seçenekleri ile satışa sunacağını da onayladı.Ayrıca tek bir şarj ile 700 km’ye kadar da yol gidilebilecekmiş.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler