BMW, “Boot Tail” Haklarının Peşinde

Yalnızca bir adet üretilen, türünün tek örneği projeler otomobil dünyasının güzelliklerinden bir tanesi. Bu konuda adını en çok duyuran isim ise meşhur Sweptail modeliyle de bildiğimiz ultra lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce. Firmanın CEO’su Torsten Müller-Otvös’e göre otomobil, piyasanın en pahalı arabası.

Rolls-Royce, Sweptail’i sunduktan sonra, buna benzer türünün tek örneği otomobiller geliştirmeye devam edeceğini belirtmişti. Şimdi bu açıklamayı destekler cinsten bir haber daha geldi. BMW, geçtiğimiz hafta “Boot Tail” isminin haklarını almak için marka başvurusunda bulunmuş.

Bize sorarsanız bu ticari marka başvurusu, BMW’nin serisinde yer alacak bir model için gibi durmuyor. Fakat Rolls-Royce’un, Sweptail’in ardından “Boot Tail” adlı bir otomobil sunması beklendik. Bu arada isim hakları için daha yeni başvurulduğunu düşünecek olursak, türünün tek örneği aracın gelmesi en azından birkaç seneyi bulabilir. Elbette firmanın bir ticari marka başvurusu yapmış olması, bu ismi kesinlikle kullanacağı anlamına da gelmiyor. Pek çok otomobil firması, hakkını aldığı isimleri asla kullanmamakta.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler