BMW 520i Kusursuz Teknoloji

Yeni 520i aylık 5.100 TL ödeme avantajıyla kampanyaya başladı

2018 Yeni BMW 5 serisi harekete, sese ve dokunmaya duyarlı kontrol sistemi, yarı otonom sürüş teknolojisi ve otomatik park özelliği ve kusursuz bir sürüş keyfi vaadediyor.. 

40 yılı aşkın süredir, BMW 5 Serisi sedan, orta-üst lüks segment liderliği için mücadele ediyor. Ancak son zamanlarda, güncel model yaşını göstermeye başlamış ve rakipleri Mercedes, Audi ve Jaguar tarafından geride bırakılmaya başlamıştı. Ancak BMW boş durmadı ve popüler 5 Serisi sedanın tamamen yeni, yedinci nesil versiyonunun örtüsünü kaldırdı.

Yeni kasa BMW 5 Serisi her zamankinden daha hızlı, daha hafif ve daha etkili olmakla beraber ileri teknolojisi, konforu ve yüksek kalitesiyle daha büyük lüks otomobillerle yarışmayı vaat ediyor. Ayrıca BMW yöneticileri, yeni kasanın daha hafif olması ve sofistike şasi güncellemesi ile birlikte yeni 5 Serisi’nin neredeyse 3 Serisi kadar çevik olduğunu iddia ediyor.

2017 Yeni kasa BMW 5 Serisi ilk olarak Portekiz’in zorlu ve virajlı yollarında test edildi. Ailenin en çok satan modeli 520d olacak gibi gözüküyor, ancak Avrupa’da ilk etapta test aracı olan 530d satışa sunulacak.

Yeni modele hoş geldin diyoruz, ancak BMW'nin tasarımla ilgili hiçbir risk almadığı aşikâr. Böyle muhafazakâr bir sektörde, firma içindeki tasarım dilinin 'devrim değil evrim' olduğunu belli etmiş. Yakışıklı ve güzelce orantılı, fakat görsel ipuçlarının birçoğu önceki arabadan taşınmış.

Yine de bazı güzel ayrıntılar var. 3 Serisi’neki gibi, ayırt edici LED farlar artık büyük çift böbrek ızgarasına doğru akıyor, ayrıca arabanın dış yüzeyi göz alıcı eğriler ve kırışıklar içeriyor. Bu ilaveler otomobilin hacmini gizlemeye yardımcı olmakla beraber selefinden 36mm daha uzun ve 6mm daha geniş olmasına rağmen yeni BMW 5 Serisiönceki modelinden daha büyük görünmüyor.

2017 Yeni kasa BMW 5 Serisi'nin dış kısmı oldukça geleneksel olmasına rağmen kabuğunun altında büyük değişiklikler oldu. Temel platform amiral gemisi 7 Serisi ile paylaşılıyor ancak bu modelin pahalı karbon fiber çekirdeği yok. Bununla birlikte, yapı, gövde panelleri ve süspansiyon için bolca alüminyum kullanımı, yeni aracın eski arabadan yaklaşık 100 kg daha hafif olduğu anlamına geliyor.

Bu ağırlık tasarrufu, çift salıncaklı ön süspansiyon ve yeni beş bağlantılı arka aks sayesinde yeni BMW 5 Serisihem selefine hem de rakiplerine kıyasla daha hızlı ve çevik tepkiler vermeye başladı.

Test aracı, yoğun bir güncellemeye uğrayan 3.0 litrelik altı silindirli dizel ile donatılmış. Bu dizel, markanın Twin Power değişken geometri turbo teknolojisinin yükseltilmiş bir versiyonuna sahip. Sonuç olarak, bu müthiş motor 261 beygiri ve sadece 2.000 rpm’den itibaren elde edilebilen 620Nm'lik yüksek bir torku pompalıyor. Yeni kasa 2017 BMW 5 Serisi xDrive dört tekerden çekiş sistemiyle 0-100 km/s’ye çıkmak sadece 5.4 saniye yetiyor ve bu da standart araçtan üçte bir kadar daha hızlı.

 

 Yorum

1 Yorum

2018-05-20 22:01:03

Benzer Haberler