Birkaç Yıl İçerisinde BMW, M4 Gran Coupe Üretmeye Başlayabilir

RS5 Sportback ile kapışabilecek yeni bir otomobil için beklemek gerek.

Eğer hızlı ve 4 kapılı bir "M" modeli arıyorsanız, ya biraz eskimeye başlayan M3'ü ya da büyük M5'i seçmek zorundasınız. Fakat, Audi'nin RS5 Sportback modelini tanıtması, BMW'nin elini zorlamış gibi gözüküyor. Markanın hayranları üreticiye, RS5 Sportback ile kapışabilecek M4 Gran Coupe modelini çıkarması için yalvarıyor. Fakat maalesef, 4 kapılı M4, bu nesilde ortaya çıkmayacak gibi gözüküyor.

Motor.es'in yeni açıklamasına göre M4, 4 kapılı versiyonuna "şimdilik" kavuşamayacak. Hayranların firmadan daha performanslı M4 Gran Coupe modelini istediklerini biliyoruz. Fakat üretici, gelecek neslin platformunu baz alarak üretmek istediği model için bir süre daha beklemeyi planlıyor.

Güncel platformu ile M4 Gran Coupe'yi üretmek yerine BMW, aracı birkaç farklı özel versiyon ile satışa çıkarmayı planlıyor. Daha önce gördüğümüz ve daha güçlü olan M4 CS'nin yanında nadir GTS versiyonu da otomobilseverler için mevcut olacak. Eğer Amerika'daki tüketiciler 4-Serisi liftback'lere olan inancını kanıtlarsa, BMW aracın 324 beygirlik Gran Coupe versiyonunu da Birleşik Devletler topraklarına girecek.

Fakat M4, BMW'nin ürün gamında yaptığı tek değişiklik olmayacak. Söylentilere göre güncel M3'ün üretimi, bu ayın sonundan itibaren durdurulabilir. Bu durum, Bavyeralı üreticinin F80 modellerini yeni nesle taşımaya odaklanmak istemesinden kaynaklanma ihtimali var. İddialara göre bu jenerasyonu, 2020 yılınını başlarında görme ihyimalimiz yüksek.

Fakat M4 bir süre daha ortalıkta dolaşacak. Öncesinde bahsettiğimiz yeni nesil M3'ün üretimine başlanana kadar BMW'nin, M4'ü üretmeye devam edecek gibi gözüküyor. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler