Bentley Continental GT Yeni Özellikleri

Bentley, Danimarkalı ses sistemi üreticisi Bang&Olufsen ile anlaştığını ve yeni Continental GT coupe'ye ses sistemi tasarlayacağını belirtti.

Danimarkalı firmanın devrim niteliğindeki BeoSonic arayüzü aracın içerisindeki yolculara göre kişiselleştirilebiliyor. Bright, Energetic, Warm&Relaxed seçenekleri araç içerisindeki konforu arttırmakta.

Bentley'in Bilgi Eğlence ve Ses Sistemleri yöneticisi Ashley Blakemore yeni sistem hakkında şu ifadeleri kullandı: "BeoSonic kullanıcı arayüzü modunuza göre equalizer sistemini değiştirmenize yardımcı oluyor. Yani aracın içerisinde istediğiniz ses deneyimini yaşamanız mümkün. Ses modları arasındaki değişimi hemen fark edeceksiniz. Sakinleşmek için ayarladığınız mod ile daha yüksek sesli müzik dinlemek istediğiniz modlar farklı olacak."

Yeni sistem Harman International ve Bentley ortaklığı ile üretilecek. 16 farklı hoparlöre ve 1500 watt'lık bir BeoCore DSP amfiye sahip olacak olan sistem, alüminyum çerçeveler ile en iyi ses kalitesini sağlayabileceği bölgelere yerleştirilecek. Hoparlörlerin çevresi ve bulunduğu yerler de ışıklandırılacakmış.

Bunun yanında yeni geliştirilen tamperli ön cam dış seslerin aracın içerisine girmemesini sağlayan bir yalıtım malzemesi görevi görecek. Ayrıca bu cam araç içerisindeki akustiği arttırmaya da yardımcı olacak tabii.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler