Alfa Romeo'da Yol Haritası

Bugün Fiat Chrysler Grubu bünyesindeki tüm markalar, 2018 ile 2022 yılları arasındaki planlarını gösteren yol haritalarını açıkladı. Bu markalardan birisi de Alfa Romeo olmuş.

Firmanın yol haritasına baktığımızda dikkatimizi çeken ilk modeli “8C” oluyor.1930’larda geliştirilen bu otomobil 2007 yılında 8C Competizione şeklinde karşımıza çıkmıştı. Firma bu ismi bir kez daha gündeme getirmeyi planlıyor. Yeni 8C’nin ortadan motorlu bir coupe olacağı ve elektrikli bir ön aksa sahip olacağı da belirtiliyor. Motor olarak ise çift turbolu bir benzinli motor kullanacağı söylenmekte.

Bunun sonucunda da beklenen güç çıkışı 700 beygir civarında. Karbonfiber monokok şasi gibi özellikleri ve yaklaşık 3 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ile yeni 8C’nin tam anlamıyla bir süper otomobil olacak. Alfa Romeo, 8C modelini canlandırmasının yanı sıra Gran Turismo Veloce modelini de geri getirecek. Bu spor coupe otomobilin 50:50 oranında ağırlık dağılımına sahip olacağı ve elektrik motoru desteği ile 600 beygir civarında bir güç üreteceği belirtiliyor. 2 kapılı ve 4 koltuklu olacak olan bu otomobilde tork yönlendirmeli 4 tekerden çekiş sistemi de bulunacakmış.

Alfa Romeo cephesinden en önemli yenilikleri aktardıktan sonra firmanın diğer planlarına bakacak olursak, önümüzdeki 4 yılda yenilenmiş bir Giulietta’yı, Giulia sedanı ve Stelvio SUV’sinin uzun aks mesafeli versiyonlarını, biri Stelvio’dan büyük diğeri de küçük olmak üzere 2 yeni crossover aracı göreceğiz. Tüm bu planlar sonucunda 2022 civarında Alfa Romeo’nun 7 farklı modeli bulunmuş olacak ve firma o zamana kadar bu modellerinin 6 adedine plug-in hibrit seçeneği eklemeyi düşünüyor. Son olarak da B segmentine bir model planlanmadığını yani MiTo modelinin devamı gelmeyecekmiş.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler