Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Nürburgring SUV rekorunu kırdı

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Nürburgring Nordschleife pistini 7 dakika 51.7 saniye ile tamamladı ve bir üretim SUV'sinde yeni bir rekora imza attı.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio’ nun pist rekor zamanı daha evvel rekoru elinde Porsche Cayenne Turbo S’ ten 8 saniye daha iyi.

Bir SUV olsa bile, Stelvio Quadrifoglio tarafından belirlenen 7 dakika 51.7 saniyelik zaman, onun Nürburgring Pisti tüm segmentler sıralama listesinde 2017 Volvo S60 Polestar ve 2015 BMW M4' ün arasına yerleşmesini sağladı.

Stelvio Quadrifoglio, Giulia Quadrifoglio tarafından da kullanılan Ferrari tarafından geliştirilmiş 2.9 litrelik ikiz turbo V6 motora sahip. Her iki Quadrifoglio modelinde de kullanılan 90 derecelik motor, tork vektörlü diferansiyele sahip sekiz vitesli otomatik vites ile dört tekerleğe 375kW güç ve 600Nm tork aktarıyor.

Karşılaştırma yaparsak, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile aynı platformu kullanan sedan kardeşi Giulia Quadrifoglio yaklaşık yirmi saniye daha hızlı bir derece ile 7 dakika 32 saniyede Nürburgring Pisti’ ni tamamladı.

Bu yılın son aylarında Türkiye’de satışa sunulması beklenen 2017 Alfa Romeo Stelvio fiyat listesi henüz açıklanmadı ancak Avrupa’da 2.0 litrelik first edition versiyonunun 57.300 Euro’luk fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim.

2017 Alfa Romeo Stelvio fiyatı ve özellikleri
Alfa Romeo Stelvio Ne zaman Türkiye’de Satışa Çıkacak?
Alfa Romeo Giulia 2017 Türkiye Fiyat Listesi ve Özellikleri için tıklayınız...
Alfa Romeo fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler