Alfa Romeo Golf Tutkunlarını Ağırlıyor

Türkiye, ilk kez Alfa Romeo Golf Challenge’a ev sahipliği yaptı. Etkinlik hem Alfa Romeo hem de golf tutkunlarını bir araya getirmiş.

Alfa Romeo, İstanbul Golf Kulübü işbirliğinde Türkiye’de ilk kez Alfa Romeo Golf Challenge etkinliği düzenledi. İki gün boyunca çekişmeli müsabakaların yaşandığı turnuva, Silivri’deki Marmara Golf Sahası’nda gerçekleştirildi. Turnuvada 149 sporcu kıyasıya rekabet etti. İki gün süren turnuvada Stelvio, Giulia ile Giulietta modelleri de test edilmiş.

Çekişmeli turnuvada Kadınlar Gross Birinciliğine Hyun Young Shim, Erkekler Gross Birinciliğine ise Sinan Yaman ismini yazdırmış. Birincilere ödüllerini Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu takdim etti. A, B ve C kategorilerinde dereceye giren sporcular Zeynep Başkaya, Hyun Young Shim, Cengiz Işıkara, Sinan Yaman ve Cavit Yıldız da ödüllerini Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel’in elinden almış.

Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, Alfa Romeo’nun sporun farklı dallarına destek vermesini son derece önemsediklerini söyledi. Turnuvanın da bu desteğin bir devamı olduğunu ifade eden Bel, “Tutku ve kusursuz stilleri Alfa Romeo ile golfü birbirine bağlıyor” diye konuştu. Marka direktörü, yurt dışında benzer organizasyonlara imza atan Alfa Romeo’nun Türkiye’de bu kapsamda ilk kez bir turnuva düzenlediğini hatırlattı. Bel, turnuvayı 1895 yılından bu yana faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk, Avrupa kıtasının ise en eski 10 golf kulübünden biri olan İGK ile birlikte hayata geçirmekten memnuniyet duyduklarını kaydetti. Saip Bel, İGK işbirliği ile başlangıcını yaptıkları Türkiye’deki ilk Alfa Romeo Golf Challenge’ı gelenekselleştirmek istediklerini vurgulamış.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler