Alfa Romeo Giulia’nın üretim tarihi belli oldu

Resmi tanıtımının üzerinden neredeyse 8 ay geçen Alfa Romeo Giulia, Quattroruote’un raporuna göre 14 Mart 2016 günü üretime girecek.

Alfa Romeo fan’larının merakla beklediği gün sonunda geldi, Quattroruote‘nin yayınladığı rapora göre Giulia, 1 aydan kısa bir süre içinde üretim bandına çıkacak. İtalyan otomobil dergisinin haberine  göre FCA CEO’su Sergio Marchionne, şirketin Roma yakınlarındaki Cassino tesisine yaptığı sürpriz ziyaretinde üretimin 14 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

Marchionne, yapılan “acil” toplantıda, spor sedan Giulia’ın üretim planlarını fabrikanın yöneticileri ile değerlendirdi. Mutabık kalınan plana göre 23 Şubat’ta başlayacak ön üretim sürecinden itibaren günde yaklaşık 30 adet Giulia banttan inecek. İtalyan CEO, toplantının ardından bu yıl içinde başka bir yeni Alfa Romeo modelinin gelmeyeceğini bir kez daha belirtti.

Efsane İtalyan üretici modelin şimdilik sadece versiyon listesinin en üstünde yer alacak 510 beygir (375 kW) gücündeki QV versiyonunu tanıtmış olsa da 276 beygir gücünde bir 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motora da kesin gözüyle bakılıyor.