60,000 Arabayı Geri Çağıran Porsche

Porsche dizel motorlu 60.000 adet Cayenne ve Macan SUV'lerini geri çağırmakta.

Reuters'in Almanya bakanlıklarından aldığı bilgiye göre Euro 6 dizel motora sahip Porsche araçları da Volkswagen'in kullandığı aldatıcı emisyon ölçümlerini kullandı. Porsche geri çağırma için henüz bir açıklamada bulunmadı fakat bu geri çağırma Alman otomobil üreticisinin eski çağırmalarına da benziyor. Porsche, daha önce Macan'ın emisyon yazılımını düzenlemek için modelleri geri çağırmış ve satış yasağından kaçınmamış değildi.

Sene başında Porsche'nin tüm dizel motorlarını -Volkswagen Grup'a ve Audi'ye ait dizel motorlar- piyasadan gerçi çekeceğine dair spekülasyonlar ortaya çıkmıştı. Bu iddialar firmanın satış yöneticisi Detlev von Platen tarafından yalanlanmıştı. Platen'e göre Porsche dizel motorların geleceği için umutlu.

"Dizel motorları bırakacağımızı söylemiyoruz. Güncel olarak Cayenne ve yüksek ihtimalle Macan modellerinin dizel seçeneklere kavuşacağını düşünüyoruz. SUV modellerimiz için kullanıcılarımız seçenek ve yüksek tork istiyor." diye konuştu. Platen, Porsche'nin çevre dostu yakıt ve dizel seçenekleri görmek istediğini tercih ettiğini de belirtti.

Şirketin güç ünitesi bölümü yöneticilerinden Jörg Kerner'in açıklaması ise şöyle: "Sürdürülebilir yöntemler ile üretilen yakıtlar ürün gamımızdaki CO2 emisyonlarını azaltabilir. Yakın gelecekte üreteceğimiz özel motorlar bu yakıtların tüm potansiyelini ortaya çıkarıp emisyonları düşürecek. Plug in teknolojisi ile beraber birleştiğinde bu sistem Porsche'yi yüksek performanslı ve çevre dostu bir otomobil markasına çevirecek."Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler