600 Beygirlik BMW M760i xDrive geliyor

BMW, 2017’de piyasaya çıkaracağı M760i xDrive modeli hakkında görsel ve bilgiler yayınladı.

Bavyeralı otomobil üreticisinin Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Motor Show’da ilk kez podyuma çıkartacağı model, daha agresif bir ön tampona ve bagaj kapağının üstünde bulunan spoylere sahip olan aerodinamik stil paketiyle birlikte boy gösterecek. M760i’de ayrıca sportif egzoz sistem ve Michelin Pilot Super Sport lastiklerine sahip olan 20 inçlik hafif alüminyum jantlar bulunuyor.

Aracın içi, standart modele göre oldukça benzer olan araçta, en dikkat çeken yenilik yeni üç kollu direksiyon simidi. Bunun yanı sıra paslanmaz çelik pedallar ve ışıklı kapı eşiği plakaları da yenilenen diğer parçalar. Aracın içine yerleştirilen V12 logosu , ile birlikte orta konsolda kullanılan Piano Black de hoş detaylar arasında yer alıyor.

6.6 litrelik V12 M Performance ikiz turbolu motordan güç alan araç, 600 hp  ve 800 Nm tork üretiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan M760i, 8- ileri otomatik şanzımanla combine edilmiş. 0- 100 km/s hıza 3.9 saniyede çıkan BMW M760i xDrive, maksimum, elektronik olarak kısıtlanmış olarak, 250 km/s hıza ulaşıyor.