30 Kasım'a kadar Renault CLIO'da ÖTV farkı yok

Renault, 30 Kasım 2016'ya kadar ÖTV zmmını Clio modellerine yansıtmıyor.

İnternet sitemizde belirtilen anahtar teslim fiyatları, standart donanımlı versiyonlara aittir ve ilave opsiyon talep edilmesi durumunda opsiyon bedeli, standart donanımın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatının üzerine eklenecektir. 25.11.2016 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan 2016/9542 sayılı “Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar” gereğince, araçların Özel Tüketim Vergisi oranları, Özel Tüketim Vergisi matrahına göre değişkenlik gösterebilecektir. Fiyat listesinde yayınlanan opsiyon fiyatları, yüzde 60 ÖTV oranına göre hesaplanmıştır. Buna bağlı olarak, araçlara eklenecek ilave opsiyonların fiyatları da, ÖTV oranına göre değişiklik gösterebilecektir. Güncel ÖTV mevzuatından kaynaklanan bu değişiklik, aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

• MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. üretim, ithalat gibi nedenlere bağlı olarak aracın model, standart ve opsiyonel aksesuarlarında, teknik özelliklerinde ve fiyatlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

• Tavsiye edilen anahtar teslim fiyat listesi, yeni bir liste yayınlanana kadar geçerlidir. Mevcut listenin yayında kalması durumunda, yayınlanan anahtar teslim fiyatları en geç 30.11.2016 akşamına kadar ÖTV ve KDV vergileri yatırılmış olan siparişler için geçerlidir. Bu koşulları sağlamamış tüm teklif ve siparişler için bir sonraki listede yayınlanacacak tavsiye edilen anahtar teslim fiyatları geçerli olacaktır.

• Listede belirtilen araçlar stoklarla sınırlıdır. Kesin sipariş verilmesi halinde, aracın ÖTV ve KDV vergilerinin yatırıldığı tarihteki tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı geçerli olacaktır. Aracın sipariş edilmesinden müşteriye teslim edilmesine kadar geçen süre içinde, vergiler ve diğer masraflarda oluşabilecek değişiklikler, aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

• Trafik sigorta bedelleri, poliçenin satın alınacağı firma, acente, poliçe kapsamı vb. şartlara göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı, tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarına dâhil edilmemiştir. Trafik sigortasının aracın satın alındığı yetkili satıcıda düzenlenmesi durumunda, poliçe bedeli ilgili yetkili satıcıya ayrıca ödenecektir.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler