2022 Ferrari SUV geliyor

Ferrari, uzun süredir bir crossover çıkarmak istediği, yeni suv modeli ile ilgili bazı bilgileri açıkladı. 

Ferrari firmasının Purosangue adı verdiği yeni suv modeli 2022' nin sonuna doğru satışa sunulacak. Adını İtalyanca'dan alan 2022 Ferrari Purosangue, safkan yarış atı anlamını taşıyor.

Ferrari firmasının CEO'su Louis Camilleri' nin yaptığı açıklamalarda modelle ilgili başka detaylar da bulunuyor. Açıklamalara göre yeni 2022 Ferrari Purosangue, benzinli motor seçeneğinin yanında hibrit motor özelliğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Markanın ilk 5 kapılı modeli olacak olan 2022 Ferrari Purosangue, Lamborghini Urus ile benzer bir tasarıma sahip olacak. Aracın boyutu ise Urus'tan biraz daha küçük olacağı tahmin ediliyor. 

Araçta kullanılacak platformu paylaşan Ferrari, aracın motorunu ön bllümde yer alacak. Aracın şanzımanı ise arka bölümde yer alacak. Böylelikle aracın ağırlık dağılımı eşitlenmeye çalışılmış. 4 tekerlekten çekiş sistemi ve hibrit sistem de bu platform tarafından desteklenebiliyor.Elektrikli motora sahip 2022 Ferrari Purosangue' ın ünitesi ise arka bölümde yer alacak. 

Ferrari'nin üreteceği ilk 5 kapılı ilk model olması nedeniyle Purosangue ayrı bir öneme de sahip. Yıllık üretiminin 10 bin üzerinde olması beklenen 2022 Ferrari Purosangue'ın fiyatı da diğer modellere göre daha uygun olabilir. Ferrari Purosangue'in fiyatı için konuşmak için biraz erken denebilir.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler