2018 Yeni Volvo XC40 Evoque’a rakip olacak – Fiyatı ne olur?

Yeni Volvo XC40’ ın son çekilen casus fotoğrafları tasarımın Volvo'nun 2016'da tanıttığı çarpıcı konsepti 40.1 ile benzer olacağını gösteriyor. Peki bu küçük SUV segmentinden pay kapmaya çalışacak yeni Volvo XC40 fiyat listesi rakiplerine göre ne seviyede olmalı?

2018 Volvo XC40, önümüzdeki yıl satışa çıktığında yeni bir 1.5 litrelik 3 silindirli benzinli motorla gelecek ve konsept aracı 40.1'den etkilenen bir tasarıma sahip olacak. Avrupa'da test edilirken görüntülenen yeni Volvo XC40 2018’ in rakipleri arasında Audi Q3, BMW X1 ve Mercedes-Benz GLA olacak. Kamuflajlı halinden gözlemleyebildiğimiz kadarıyla, konsept aracı 40.1’ de olduğu gibi köşeli bir bagaj kapısı ve sert görünümlü bir burun tasarımına sahip.

Üretim modelinin konseptin yeni ışık tasarımlarını da transfer edeceği söyleniyor. Volvo mühendislerinin, en son resimlere göre XC40' ın C sütunları önüne büyük bir parça kamuflaj koyması, konsept araçtakine benzer, sıra dışı bir pencere hattına işaret ediyor olabilir. Daha evvel yaptığı bir açıklamada satır arasında Volvo CEO'su Håkan Samuelsson, üç silindirli yeni bir motorun ilk kez CMA tabanlı bir modelde kullanılacağını belirterek, Volvo XC40' da yer alacağını ima etmişti.

3 silindirli motorun dışında, Volvo'nun mevcut 4 silindirli 2.0 lt’lik motorundan türetilmiş ve XC40 serisinde turboşarjsız ya da turboşarjlı, dizel ve benzinli motorlar yer alacak. Yeni 3 silindirli motor ayrıca 180 beygir güç çıkışı ve 74 beygirlik bir elektrik motoruyla birlikte hibrit sistem içinde sunulacak. Bu kurulum, LTC elektrikli taksilerinde kullanılana benzer ancak Volvo CEO’su Samuelsson, Volvo' nun ana güç kaynağının 3 silindirli motor olacağını, taksilerde ise motorun sadece pilleri şarj etmek için kullanıldığını belirtti.

T5 Twin Engine olarak adlandırılan ön tekerlekten çekişli Volvo XC40 hibrit, elektrikli motordan doğrudan komut alacak 7 vitesli çift debriyajlı otomatik şanzımana sahip olacak. Otomobil 50 kilometre menzil ile elektrikli modda sürülebilecek.

Yeni XC40 2018, çok sayıda Volvo ve Geely modelinde kullanılacak Kompakt Modüler Mimari' ye (CMA) sahip ilk Volvo otomobil olacak. Volvo XC40 2018, bu yıl bir Jaguar F-Pace rakibi olarak piyasaya çıkacak büyük XC60 modeli tarafından belirlenen trendi izlerse, Avrupa'daki bu tip otomobillere olan yoğun talebe cevaben daha sportif bir donanıma sahip olabilir.

Lüks ve küçük SUV segmentindeki yoğun rekabeti göz önüne alması gereken Volvo’ nun XC40 fiyat listesi belirleme konusunda zorlanacağını düşünüyoruz. Ancak vergi avantajı olan 1.5 litrelik motora sahip giriş seviyesi Volvo XC40 2018 fiyat etiketinin rakipleri Audi Q3 1.4 TSI ve BMW X1 sDrive18i gibi 200 bin TL civarından başlaması bekleniyor. Büyük hacimli motorlara sahip ve yüksek donanım seviyesi Volvo XC40 fiyatları Range Rover Evoque fiyatları ile de rekabet edebilir.

Yeni Volvo SUV XC60 özellikleri... Volvo fiyat listesi
Yoksa bu Yeni VOLVO S40 mı?
Yeni Volvo S90'ın fiyatı ve özellikleri
Volvo fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

2017-09-25 22:02:02

Benzer Haberler