2018 Yeni Rolls-Royce Phantom Özellikleri ve Fiyatı

Ve sonunda, 3 boyutlu lüks Mimari'nin otomobil dünyasındaki ilk örneği Rolls-Royce Phantom VIII. tüm dünyaya canlı yayında tanıtıldı. 2018 Yeni Rolls-Royce Phantom VIII Fiyatı…

Lüks otomobil endüstrisinde devrim niteliğindeki Yeni Rolls-Royce Phantom’ un DNA'sı, modern tasarımı ve iş dünyası tarzını ortak bir bağ ile birbirine bağladı.

Yeni Rolls-Royce Phantom ‘a yakından bir bakalım…

-Rolls-Royce' un ünlü "sihirli halı sürüşü" yeni nesil kendinden dengeleyici hava süspansiyonunun sonucu olarak gelişiyor. Süspansiyon, elektronik olarak kontrol edilen amortisör ayarlama sistemini sürekli değiştirmesinden dolayı, her saniye için milyonlarca hesaplama yapıyor. Böylece süspansiyon kusursuz dengeleniyor. Ön cama, yolu daha iyi görmek için stereo kamera sistemi entegre ediliyor ve Rolls-Royce neslini bir sihirli halı yolculuğuna çıkarıyor.


 

- "Kucaklama" özelliği sayesinde Yeni Rolls-Royce Phantom' a zahmetsizce biniliyor. Kullanıcılarının sensöre hafifçe dokunmalarıyla, bir asistan veya vale eşliğinde arabanın kapısı tutuluyormuş gibi kendiliğinden kapanıyor.

- "Takım elbise" özelliği, Rolls-Royce' un diğer modelleriyle kıyaslandığında, konforu ve zerafeti yeniden tanımlıyor.

- "Galeri" özelliği, lüks için benzersiz konsept oluşturuyor. Aracın gösterge paneli son 100 yıl içinde ilk kez yeniden yorumlandı. 18. Yüzyıl zenginlerinin kendilerine ait sanat eserlerini her yolculukta yanlarında taşıma gibi bir alışkanlıkları vardı. Sanat, yeni Rolls-Royce Phantom' un iç dünyasının merkezine yerleştiriliyor. Koleksiyonerler bir galerinin genişliğini yansıtan, tamamen kişiselleştirilmiş sanat eserlerini de sipariş edebiliyorlar.

- Yenilenmiş 6.75 litrelik ikiz V12 motor sayesinde yeni Rolls-Royce Phantom' un kalbi sessizce atıyor. Dünyanın en sessiz motoru unvanını alıyor.

Ceo Torsten Müller özel gecede yaptığı konuşmasında yaptığı açıklamada : "Vardığımız bu sonuç, Rolls-Royce' un kaderi ile ilgili bize kesin bir berraklık sağladı. Her biri lüks alanında birer uzman olan Rolls-Royce müşterileri, her seferinde kişisel isteklerde bulundular. Bizler de son derece kararlı bir şekilde bu isteklere cevap verdik" dedi.

Mühendislik müdürü Philiph Koehn ‘’ Markanın bugün ve gelecekte lüks araç sektörünün en önde gelen markası olmasının anahtarı yeni "lüks mimarisi". Yeni Phantom' dan başlayarak, Ghost, Wraith ve Dawn'ın yeni modellerinde de uygulanacak bu mimariyle Rolls-Royce' un geleceği şekillenecek’’ şeklinde konuştu.

Tasarım müdürü Gilles Taylor ise "Phantom VIII’ in üç boyutlu mimarisi hem iyi bir başlangıç noktası, hem de ilham kaynağı oldu. Ama biz daha fazlasını yapmak istiyoruz" yorumunda bulundu.

Phantom Henry Royce tarafından 1925 yılında ilk tanıtıldığından bugüne kadar geçen zaman dilimi boyunca, duayenler tarafından hep "dünyanın en iyi otomobili’’ olarak nitelendirildi. Rolls-Royce' un bu ünvanı elde etmesinin ardında; Vizyon sahibi mühendisliği, estetik duyarlılığı, dünyanın önde gelen lüks aracının nasıl olması gerektiğine dair analiz yetisine sahip derin anlayışı saklıdır.

2018 Yeni Rolls-Royce Phantom VIII fiyatı 450 bin dolardan başlıyor. Ancak Rolls-Royce müşterilerinin ortalama 150 bin dolarlık opsiyon eklemesi yaptığını düşünürsek, yaklaşık toplam maliyeti 600 bin dolar olacak.

2018 Rolls-Royce Cullinan Nürburgring'de görüntülendi
Rolls Royce Wraith Black Badge Türkiye’de - Fiyatı açıklandı
Lüks otomobilde son nokta: Rolls-Royce Sweptail
İşte dünyanın ilk elmas kaplamalı boyalı aracı Rolls-Royce Elegance
Rolls Royce fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

Hakan 2017-11-16 21:31:25

Benzer Haberler