2018 Yeni Mercedes G-Serisi Detayları Belli Oluyor

2018 Yeni Mercedes G-Serisi’ nde yeni motorlar merdiven tipi şasi üzerine oturtulacak ve bilindik kutu şeklindeki tasarımı korunacak.

Mercedes G-Serisi Limited Edition’ dan sonra Alman marka şimdi dikkatini kutumsu aracın veliahdına odaklamış durumda. Yeni Mercedes G-Serisi’ nin Ocak ayında Detroit Otomobil Fuarı 2018’ de tanıtılması bekleniyor.

Geçmişte yayınlanan haberlerin aksine yeni gelen bilgilere göre araç merdiven tipi şasisini koruyacak ancak mevcut modele kıyasla yoğun biçimde optimize ve modifiye edilecek. Bu şasi, alüminyum gövde yapısı ile harmanlanacak ve ağırlık azaltılarak yol konforu üst düzeye çıkarılacak.

Mercedes-Benz, yeni G-Serisi 2018’ in asfalttan ayrıldıktan sonra gücünü korumasını garanti altına almak istiyor. Bu nedenle Mercedes, aracı düşük oranlı dişli ve üç diferansiyel kilidi ile satmaya devam edecek. Kutu şeklinde gövde şekli korunacak ve mevcut Mercedes G-Serisi’ nde görülen 0.54’lük sürtünme katsayısına sadık kalınacak.

Yeni Mercedes G-Serisi daha geniş bir iç kabine sahip olmakla beraber artan bu boyutlar otomobilin yeteneklerini etkilemeyecek ve tüm off-road yetenekleri iyileştirilecek.

Yeni Mercedes G-Serisi 2018 kaputunun altında markanın 4.0 litrelik turboşarjlı V8 motoru ile sunulacak ve buna 2.9 litrelik, yeni sıralı 6 silindirli dizel motor eşlik edecek. Her iki motor da 602 bg ve 850 Nm tork gücü sunacak. Ayrıca yumuşak hibrit fonksiyonlar için markanın entegre bir marş jeneratörüne sahip yeni 3.0 litrelik benzinli motoru da seçenekler arasına eklenecek.

Yönlendirme sisteminde de büyük değişiklikler olacak. Güncel Mercedes G-Serisi' nde sunulan ve artık tarihe karışmaya yüz tutan geri dönen bilyalı sistem, yerini elektromekanik kremayer dişli düzenine bırakacak. Bu da ön akstaki süspansiyon iyileştirmeleriyle birlikte yönlendirme hassasiyetini arttırırken dönme çapını azaltacak.

Mercedes X Class Fiyatı Belli oldu
2018 Mercedes A Serisi HB ve Sedan Kamuflajsız Görüntülendi
2017 Yeni Mercedes GLA Türkiye Fiyatı Belli Oldu!
2018 Makyajlı Mercedes S-Serisi özellikleri ve fiyatı
2018 Mercedes A Serisi Sedan Consept Şangay’da gün yüzüne çıktı!
2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...
Mercedes A Serisi/A 180/A 180d/A 200 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler