2018 Yeni Mercedes A Serisi testte görüntülendi - Video

Mercedes-Benz, 2018 yılında ömrünün sonuna gelecek olan üçüncü nesil A-Serisi’nin yerini alacak, bu yılın başında test edilmeye başlanan dördüncü nesil modeli (Mercedes W177) test etmeye başladı. Autoevolution, İspanya'da test edilen 2018 Mercedes A-Serisi'nin bir videosunu yayınladı.

Dördüncü nesil Mercedes A-Serisi, MFA2 olarak adlandırılan MFA ön çekişli platformun güncellenmiş bir versiyonunu temel alacak. Yeniden tasarlanan modelde iç mekân hacmini arttırmak için biraz daha uzun bir dingil mesafesi ve bugünkü 341 litreden daha fazla bagaj alanı olacağı bildirildi.

Yeni nesil Mercedes A-Serisi'nin motorları Renault'dan temin edilebileceği gibi kendi bünyesinde geliştirilmiş motorlara da yer verileceği bildirildi. 1.6 ve 2.0 litrelik benzinli ve 1.5 ve 2.0 litrelik dizel motorların yanı sıra, ilk kez plug-in hibrid versiyonu da sunulacak. Değişken güç oranlarına sahip konvansiyonel motorlar, motor seçenekleri sayısını 10'a çıkaracak. Versiyonuna göre, 6 ileri manuel vites ve 9 kademeli çift kavramalı otomatik şanzıman, 4MATIC dört tekerden çekiş sistemi de yer alacak.

Mevcut Mercedes A-Serisi, ABD pazarında satılmıyor, ancak raporlar, yeni nesil modelin ABD pazarında tanıtılabileceğini gösteriyor. Avrupa satışlarının 2018'de başlaması bekleniyor.

Mercedes-Benz modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler