2018 Yeni kasa Mercedes-Benz GLE’nin içi ve dışı görüntülendi

Yeni nesil Mercedes-Benz GLE 2018, şirketin Almanya'daki araştırma ve geliştirme merkezinin dışında casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi. Yeni kasa Mercedes GLE Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bu son prototip, geçici farlar, kuyruk lambaları ve ızgaranın yanı sıra önceki test araçlarında görülen yanıltıcı şekillere sahip kamuflaj ile resmedildi.

Arka yan cam tasarımını örten kamuflaj ve paneller hala bol olmasına rağmen, yeni kasa GLE'nin genel şeklini görebiliyoruz. Yeni GLE, mevcut otomobilin keskin kenarlarını, kırışmalarını biraz daha yuvarlak hale getirerek diğer Mercedes-Benz serisi araçların tasarım çizgisine getirecek.

Casus fotoğrafçılar ilk kez yeni kasa Mercedes GLE'nin iç mekanını görüntülemeyi başardı.

Temelde C-Sınıfı gösterge tablosu düzenini paylaşan GLC'nin aksine, Yeni Mercedes GLE tamamen benzersiz bir iç tasarıma sahip olacak gibi görünüyor. Altta yatan mimari E-Serisi’nden gelse de, yeni GLE'nin ön konsolu dikdörtgen ağız hava delikleri taşıyor ve orta tünelin üstünde spor araba tarzı tutma kolları yer alıyor.

Yeni GLE, Mercedes-Benz serisindeki diğer pek çok model gibi, iki tane yüksek çözünürlüklü ekranla, biri eğlence ve diğeri fonksiyonel görüntü ile düğmelerinin yerini alacak.

Derinin altında, yeni GLE 2018, arka ve dört tekerlekten çekişli araçlar için şirketin esnek MRA platformunu temel alacak. Dört, altı ve sekiz silindirli benzinli ve dizel ünitelerden oluşan bir motor yelpazesi olması bekleniyor.

Muhtemelen Yeni Mercedes GLE, şirketin yeni düz altı silindirli benzinli ve dizel motorlarını kullanacak. Bu yeni motorlar, bu yılki makyajlı Mercedes S-Serisi ile yaşam sürecine başlayacak.

Her ne kadar Yeni Mercedes GLE ilk kez bu yılsonuna doğru tanıtılacak olsa da, 2018 yılı ilk aylarında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...
Mercedes-Benz fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler