2018 Yeni Kasa Jeep Wrangler Ne Zaman Gelecek?

Yeni Jeep Wrangler 2018, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’ nda tanıtıldı ve Türkiye’ ye ne zaman geleceği belli oldu!

Üretimine başlandığından bu yana 2 milyonun üzerinde satış adedine imza atan Jeep Wrangler, 1941 yılında başlayan efsanevi tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Cenevre Otomobil Fuarı 2018’ de gerçekleştirilen tanıtımla Avrupa’da gün yüzüne çıkan dördüncü nesil Jeep Wrangler SUV dünyasının çıtasını yükseltecek asfalt ve off-road yetenekleri, geleneksel tasarımı, açık hava özgürlüğü sunan karoser özellikleri ve ileri teknolojik güvenlik donanımlarıyla dünyanın en yetenekli ve tanınmış arazi aracı olma geleneğini sürdürüyor. 2018 Sonbahar aylarında ülkemiz yollarıyla buluşacak olan Yeni kasa Jeep Wrangler’ da 2.0 litrelik, 265 beygir güç ve 400 Nm tork üreten turbo beslemeli benzinli motor görev alacak. Tüm Wrangler 2018 modelleri, çekiş gücü, su geçişi, manevra, artikülasyon ve yerden yüksekliği kabiliyetlerini kapsayan ağır testlerden geçerek edindiği ve efsanevi 4x4 kabiliyetini ortaya koyan ‘trail rated’ nişanıyla satışa sunulacak.

Geleneksel Jeep Wrangler tasarımının yeni temsilcisi!

Yeni Jeep Wrangler 2018, geleneksel Jeep tasarımına sadık ve modernize edilmiş bir dış görünümle dikkat çekiyor. Yeni dış tasarımıyla güçlü ve her türlü yol şartına meydan okuyan karakteristik duruşunu devam ettiren yeni Jeep Wrangler 2018 geniş cam alanları sayesinde çevreye hâkim, rahat bir sürüş sunuyor.

Jeep tasarımcılarının markanın imzası niteliğinde olan efsanevi 7 oluklu ön ızgarayı yeniden tasarladığı görülüyor. Yeni ızgaranın farlarla kesişen tasarımı efsanevi Jeep CJ’ e gönderme yapıyor. Yeni ön ızgaranın üst kısmındaki kavis ayrıca aerodinamik verimliliği de artırıyor. Jeep Wrangler Sahara ve Rubicon modellerinde sunulan LED farlar ve sis farları daha çekici bir görünümü beraberinde getirirken sinyal lambaları çamurlukların uç noktasına entegre ediliyor.

Klasik kare formunu koruyan stop lambalarında da çağın gereklerine uygun olarak LED teknolojisi kullanılıyor. Yeni Jeep Wrangler 2018 2 ve 4 kapılı olmak üzere eskiden olduğu gibi iki farklı gövde tipiyle üretiliyor.

Premium özellikler ve yeni teknolojilerle zenginleşen geleneksel iç mekân tasarımı

Yeni Jeep Wrangler 2018’ in iç mekânı geleneksel tasarım ve çok yönlü kullanım özelliklerini aynı potada eritiyor. Geleneksel yatay konumlu dik konsol mimarisi sportif ve modern tasarım detaylarıyla tamamlanıyor. Ergonomik tasarımlı orta konsola entegre edilen klima ve müzik sistemi, medya şarj ve bağlantı soketleri, sürücü ve ön yolcunun sürüş esnasında rahatlıkla ulaşabileceği kullanım ergonomisini sunuyor. Havalandırma ızgarasını çevreleyen krom aplikasyonlar kalite algısını yükseltirken modern ve sportif bir görünümü de beraberinde getiriyor. Yeni Jeep Wrangler 2018 ile birlikte su geçirmeyen marş düğmesi devreye alınıyor.

Kontrast renkli dikişlere sahip kumaş veya deri koltuklar ayarlanabilir bel desteği ile daha fazla konfor sunarken direksiyon ve koltuk ısıtması gibi donanımlar konforu destekliyor. Tüm yeni Jeep Wrangler’ lar yeni Uconnect sistemlerini beraberinde sunuyor. Ekranda gösterilecek olan bilgiler sürücüler tarafından kişiselleştirilebiliyor. Orta konsolda 7,0 inç veya alternatif olarak sunulan ve bugüne kadar bir Wrangler’ da sunulan en büyük ekran olan 8,4 inçlik dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Dördüncü nesil Uconnect’e ait ekran orta konsolun en üst noktasına entegre ediliyor. Hızlı açılış, hassas dokunmatik ekran ve yüksek çözünürlüklü görüntü gibi özelliklerle kullanıcı dostu bir ara yüz sunan Uconnect’in 7,0 inç veya 8,4 inçlik versiyonları Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile üstün akıllı telefon entegrasyonu sunuyor. İki adet USB portu veya 12 volt soketi dışında farklı noktalara entegre edilen saklama alanlarıyla yeni Jeep Wrangler 2018 modern çağın gereksinimlerini fazlasıyla yerine getiriyor ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Efsanevi Jeep yetenekleri daha da gelişti!

Sürüş özellikleri, yol tutuş dinamikleri ve ses karakteristiği daha da iyileştirilen yeni Jeep Wrangler 2018 ağırlığı azaltılan gövdesi ve yakıt tüketimi düşürülen motorları ile gelişmiş sürüş verimliliği sunuyor. Yeni 5 kollu süspansiyon sistemiyle mükemmel asfalt sürüş özellikleri sunan yeni Jeep Wrangler 2018 daha geliştirilen teknik yapısı ve güncellenen arazi donanımıyla markanın “dilediğin yere git” felsefesine sadık bir yapı sunuyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler