2018 Yeni Kasa BMW X5 Görüntülendi 2016-08-04

Yeni 2018 BMW X5 şu anki 7 Serisi ile aynı platformu paylaşacak, plug-in hybrid ve performans versiyonları da çıkartılacak. 2018 Yeni BMW X5 Özellikleri…

Yeni nesil BMW X5’in ilk örnek prototipi tavanında ağırlık ile test edilirken görüntülendi. Bu test aşaması otomobil modellerinde standart bir uygulama olarak şasi ayarları ve ağırlık dağılımını ölçümlemek için yapılıyor. İlk test aracı şu anki X5 ile aynı tavan çizgisi ve şekle sahip gibi görünse de, yeni X5’te ön kısım stilinin temel şekli ve bazı özellikleri yenilenmiş far yuvaları ve tampona entegre edilmiş ön panjur gibi farklılıklara yer alacak. Yeni nesil 2018 model yılı X5, 7 Serisi ile CLAR platformunu paylaşacak. Bu platform çelik, alüminyum, karbon-fiber ve magnezyum yapıyı destekliyor. Bu sayede yeni modelde ciddi oranda ağırlık azalımı mümkün olabilecek. Plug-in hybrid X5 versiyonu da standart X5 modelini tanıtımdan kısa süre sonra takip edecek. Performans odaklı 600+ bg X5 M versiyonu da sırada. BMW artık performans modellerini daha erken çıkartmayı planlıyor, bu da X5 M modelinin standart versiyondan kısa süre sonra çıkabileceği anlamına geliyor.

BMW’ye yakın kaynaklar yeni 2018 X5 serisinde 4, 6 ve 8 silindirli motorlar sunulacağını söylüyor. 2013’ten bu yana piyasada olan şu anki X5 ise yarı ömrüne ulaştı ve makyajlı versiyonu önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacak. 2018 yılında X7 piyasaya çıktığında X5 artık BMW’nin coupe dışı SUV ailesinin amiral gemisi olmayacak.