2018 Yeni BMW X2 Fiyatı ve Özellikleri

BMW' nin X1 ve X3 arasında konumlandırdığı SUV modeli X2 nihayet tanıtıldı. Peki, BMW X2 fiyat etiketi ne olacak?

Yeni BMW X2, X1' den sadece 7,63cm kısa ve alçak bir yapıya sahip olsa da ön ve arka aks arasındaki mesafe iki araçta da aynı bırakılmış. BMW X2' nin alçalan tavan tasarımı ve kısalan uzunluğu X1' e nazaran çok daha kaslı ve sportif durmasını sağlamış. Yeni LED farlar, kapı etekleri, büyük böbrek ızgaralar ve c sütununda bulunan "BMW" logosu ile yeni BMW X2 rakiplerinden tasarım anlamında ayrışmayı başarmış gibi duruyor.

İç mekân tasarımına baktığımızda X2’ nin tipik bir BMW olduğunu daha ilk görüşte belli ediyor diyebiliriz. Beş kişilik oturma düzenine sahip bir kabine sahip olan BMW X2' nin bagaj hacmi arka koltuklar katlanıldığı zaman 1448 litreye kadar genişleyebiliyor. BMW X2' nin kokpit tasarımı aynı X1' de olduğu gibi oldukça kaliteli ve kullanışlı duruyor.

Bavyeralı otomobil üreticisinin "Siyah Kadran Teknolojisi" olarak adlandırdığı hayalet tipi kadranlar ve tablet formlu bilgi-eğlence ekran birleşince aracın içini oldukça sade bir hale taşıyabilmiş. 2018 BMW X2' de 6.5-inç standart ve 8.8-inç opsiyonel olmak üzere iki farklı dokunmatik bilgi-eğlence ekranı sunulmakla beraber araç BMW Connected+, mobil internet bağlantısı ve Apple CarPlay bağlantı seçeneklerine sahip.

Yeni BMW X2’ de beklediği gibi bolca sürücü destek sistemleri bulunuyor. Bu özellikler şerit takip sistemi, aktif frenleme sistemi ve park asistanı gibi unsurlardan oluşmakla beraber bütün bu sürücü destek sistemleri dışında otonom sürüş özelliğine sahip olmadığı ise gelen bilgiler arasında yer alıyor.

BMW X2, gücünü 3 farklı motordan alıyor. Bunlardan benzinli olanı 2.0 litre hacme, 192 beygir ve 280 nm tork gücü değerine sahip. Bu motor 7 ileri otomatik şanzımana sahip ve 0'dan 100km/h hıza 7,7 saniyede ulaşıyor. Dizel motorlarda ise bizleri iki farklı ünite karşılıyor. Bu ünitelerin ikisi de 2.0 litre hacminde fakat 20d olarak adlandırılan motor 190 bg güç üretebilirken 25d olarak adlandırılan seçenek 231 bg güç üretebiliyor. Her iki motorda 8 ileri tam otomatik bir şanzımana sahip. Türkiye’de oldukça popüler olan 1.5 litre hacmindeki 3 silindirli motor hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

BMW yetkilileri X2' nin X1'e göre daha konforlu ve daha iyi yol tutan bir platforma sahip olduğunu söylüyor. Yeni X2’ nin Comfort, Eco Pro ve Sport olmak üzere 3 adet sürüş modu bulunuyor. Tercihe bağlı olarak sunulan "Dinamik Süspansiyon Kontrolü olarak adlandırılan sistemi satın alırsanız aracın istediğiniz zaman daha sert veya daha konforlu bir süspansiyon yapısına sahip olmasını ayarlayabilirsiniz. BMW X2, rakiplerinde olduğu gibi eğim iniş asistanı gibi hafif arazi modlarına sahip ancak buna rağmen genel olarak aracı satın alanlar vakitlerini daha çok asfalt üzerinde geçirecektirler.

BMW X2 M Sport paketi 20-inç jantlara, daha sert yaylara ve 1,27cm daha alçak bir sürüşe sahip olmakla beraber bu paketi istediğiniz motor seçeneğine ek olarak alabiliyor olmanız güzel bir detay.