2018 Renault Fluence Z.E. daha fazla menzile kavuştu

Elektrikli Renault Fluence Güney Kore’de Samsung SM3 Z.E. adı altında yaşamaya devam ediyor.

Türkiye'de özellikle bazı belediyelerin resmi hizmet aracı olarak etrafta dolanan Renault Fluence Z.E. Güney Kore'de geliştirilmeye devam ediyor. Busan'da üretilen araç burada Samsung SM3 ismiyle pazarda yer alıyor. 2013’den bu yana elektrik motorlu olarak sunulan otomobil geçtiğimiz günlerde güncellendi.

Renault Fluence Z.E. eskiden sahip olduğu 22 kWh kapasiteli bataryalar, ağırlığı artırmadan 36 kWh kapasiteli olanlarla değiştirildi. Yeni piller sayesinde 2018 model Renault Fluence Z.E.' nin menzili 213 km'ye ulaşmış. Bu verinin Kore sürüş çevirimine göre olduğunu belirtelim. Verilen menzil eskisinden yüzde 57 daha fazla.

Güncellenen SM3 Z.E. geçtiğimiz günlerde Daegu Uluslararası Future Otomobil Fuarı’ nda tanıtıldı. Kore Ulaştırma Bakanlığı'na göre ortalama bir sürücünün günde aldığı yol yaklaşık 40 km. Bu da araca yaklaşık 5 günlük pil ömrü veriyor. Bu da şarj bitirme endişesinin bir süreliğine rafa kalktığı anlamına geliyor.

Samsung SM3 Z.E. Güney Kore için önemli bir otomobil zira kendisi sadece bireysel müşterilere satılmıyor. Ülkenin bakanlıkları ve taksi şoförleri de bu araçlardan yüksek adetlerde satın alıyor. Örneğin geçtiğimiz Nisan ayında Kore Sağlık Bakanlığı tam 1.200 adet Samsung SM3 Z.E. satın almıştı. Bu nedenle batarya güncellemesi birçok insanı memnun edecek bir gelişme.

Renault Üçüncü Kez En İyi Çağrı Merkezi Ödülü Aldı
2018 Renault Alaskan Pikap alınır mı? Test, Yorum ve Fiyatı
Renault Master Kamyonet Fiyatı ve Özellikleri
2017 Renault Clio Touch Chrome Özellikleri ve Fiyat Listesi
Yeni Renault Koleos 2017 Türkiye Fiyatı Açıklandı
2017 Yeni Renault Captur Satışa Çıktı – Türkiye Fiyat Listesi
Renault-Reno Kadjar 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız... 
Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi - Renault Megane Sedan!
2017 Renault-Reno Kadjar ve Captur-Kaptur’ a özel fiyat ve kampanya!
2017 Renault Kadjar 1.5 dci İcon EDC Test ve Yorum için tıklayınız...
Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler